Sexuológiavia teraz prišli s prekvapivým tvrdením. Pri súloži, a najmä počas orgazmu sa do krvi vylučujú hormóny, ktoré mozog pripravujú na spánok. Ľudia tak po kvalitnom sexe a silnom orgazme častejšie zaspávajú. Hoci sa často vo filmoch a populárnej kultúre tvrdí, že sú to muži, kto ihneď po sexe odpade do hlbokého spánku, v skutočnosti zaspávajú ihneď po súloži častejšie ženy. Má to evolučný význam. Zvyšuje to šancu na počatie.

Možno tomuto mýtu aj vy stále veríte.
Možno tomuto mýtu aj vy stále veríte.
Zdroj: Shutterstock

"Ospalosť po súloži je posilnený orgazmom, a to tak u žien, ako aj u mužov. Avšak či už orgazmus dosiahnu, alebo nie, ženy zaspávajú po sexe častejšie než muži," tvrdia to sexuológovia zo State University of New York. Ženy zaspávajú po sexe častejšie, keď do nich muž ejakuluje. To má evolučný význam. Keď zaspia a ležia, spermie majú väčšiu šancu preniknúť k vajíčku.

Možno tomuto mýtu aj vy stále veríte.
Možno tomuto mýtu aj vy stále veríte.
Zdroj: Shutterstock

Autori štúdie majú pre toto tvrdenie aj zdôvodnenie vyplávajúce z ich výskumu. "Náš výskum zhŕňa rastúce dôkazy, že bežná poloha pri sexe, v posteli v ľahu, súvisí s evolučným prispôsobením sa, aby mali spermie väčšiu šancu udržať sa v žene a oplodniť vajíčko, čo je u druhu, ktorý inak väčšinu dňa chodí po dvoch a stojí vzpriamene, unikátny jav," myslí si jeden z autorov Gordon Gallup v rozhovore pre PsyPost.