Ja som niečo pokazila? Môj manžel má vážne problémy so sexom a odmieta si to pripustiť. Našiel riešenie, s ktorým je spokojný, ale ja potichu trpím. Neviem, čo mám robiť, takto to už ďalej nejde...

Muž má niekoľko rokov problémy s erekciou. Nedávno začal brať lieky a hoci sa situácia zlepšila, ja som naďalej nespokojná. Trápi ma, že v jeho očiach už nie som taká príťažlivá ako kedysi a bez tabletky so mnou nedokáže mať sex.

Predstavujem si to tak, že ak žena muža naozaj priťahuje, tak on s erekciou problém nemá. Môj muž je síce v strednom veku, ale vôbec nie je málo príťažlivý, práve naopak. Je to vysoký, dobre stavaný a charizmatický chlap. Obaja sa čudujeme, že sa nám už roky nepodarilo mať "normálny", bezproblémový sex.

Nedávno si zaobstaral viagru a odvtedy sa to zlepšilo. Je však zaujímavé, že jeho táto situácia trápi oveľa menej ako mňa. Keď mi povie, že si vzal tú drahú tabletku, mám pocit, že som k styku doslova prinútená. A je mi ľúto, že ho nevzruším ja (ako kedysi), ale tabletka...

Jana

Manžel sa so mnou bez
Manžel sa so mnou bez "pomoci" odmieta milovať...
Zdroj: Shutterstock

Čo na to sexuológ? >>>

Problém je, že sa neurčil konkrétny dôvod, ktorý problém s erekciou spôsobuje. Na základe vašich slov predpokladám, že manžel nebol vyšetrený ani psychicky, ani fyzicky. A v takomto prípade sa neoplatí siahnuť hneď po tabletkách. Je dôležité zistiť, aký je základný problém.

Aj keď bude naďalej brať lieky, s pomocou odborníka sa obaja môžete vyrovnať s touto komplikovanou situáciou a odstrániť napätie, ktoré vo vašom intímnom živote vzniklo. Neváhajte a skúste manžela presvedčiť, aby sa predsa len obrátil na odborníkov. Určite pomôžu jemu, vám a najmä vášmu manželstvu.