Je to tak, páni niečo hovoria, ale dámy počujú niečo úplne iné. Ženy nič nehovoria a myslia si, že mužom predsa musí byť úplne jasné, čo majú robiť.

A keď sa k tomu ešte pridajú rokmi tradované mýty, je to skoro vražedná kombinácia. Toto je 10 najväčších mýtov o vzťahoch a sexe. Prestaňte im veriť a uvidíte tú zmenu...

Hanblivá žena, priebojný muž

Muž musí dobývať, žena musí byť tá, ktorá len pasívne podlieha ... To je rozprávka z predminulého storočia, ktorá už dávno neplatí! Napriek tomu je zakorenená v podvedomí mnohých mužov, ktorí si myslia, že by oni mali prví osloviť ženu a riadiť celý proces dvorenia. Dnešné ženy sú však iné - omnoho komplikovanejšie než ich prababičky. Svoje životy si už riadia samy a mnohokrát oveľa priebojnejšie než muži!

Žena, ktorá hovorí nie, myslí áno

Podľa niektorých pánov dámy schválne "zahmlievajú". Mnoho neutrálnych signálov (náhodný dotyk či úsmev) mnohokrát považujú za výzvu so sexuálnym podtextom. Súvisí to s ich predstavou, že sa ženám páčia dominantní muži. Tie v skutočnosti milujú mužskú rozhodnosť a nadvládu nad inými mužmi, ale nie nad nimi samotnými! Preto keď žena hovorí mužovi nie, myslí tým naozaj nie. Nie je jednoducho nie!

Neklape vám to v posteli? Možno aj vy veríte týmto mýtom!
Neklape vám to v posteli? Možno aj vy veríte týmto mýtom!
Zdroj: Shutterstock.com

Muži chcú sex viac než ženy

Jednoduché vysvetlenie mýtu znie - ženy jednoducho nemajú toľko času zaoberať sa myšlienkami na sex. Väčšina má okrem práce na starosti domácnosť a deti a s nadchádzajúcim večerom sú jednoducho vyčerpanejšie. Svoju úlohu zohrávajú aj hormonálne výkyvy v priebehu ženského cyklu. Záleží len na mužoch, ako sú schopní svojim polovičkám prácu uľahčiť.

Šťastné páry majú zakaždým dobrý sex

Žeravý a nezabudnuteľný sex je rovnako ako horúčkovitá zamilovanosť malá pasca prírody, ktorá spája ľudí za účelom rozmnožovania. Zvyčajne vyprchá v okamihu, keď je úloha splnená. Kvalitný vzťah medzi opačnými pohlaviami sa musí budovať roky a je založený na úplne iných veciach.

Bol mi neverný, už ma nemiluje

Aj keď vás partner podvedie, neznamená to nutne, že vás nemiluje. Len prestal rešpektovať vás a nepísanú dohodu, predpokladajúcu vernosť. Niektorú oblasť vzťahu ste asi zanedbali, skúste zlepšiť vzájomnú komunikáciu a venujte väčší priestor spoločne trávenému času.

Neklape vám to v posteli? Možno aj vy veríte týmto mýtom!
Neklape vám to v posteli? Možno aj vy veríte týmto mýtom!
Zdroj: Shutterstock.com

Ženy nemajú rady porno a drsný sex

Nie všetky ženy túžia po posteli s lístkami ruží, romantických odkazoch alebo jemných dotykoch. Niektoré si naopak potrpia na roztopašné, bujaré, hriešne hrátky. Každý, kto si myslí, že sú to len muži, ktorým hlavou víria extrémne fantázie, je na veľkom omyle. Hlboká duša ženy je ešte nevyspytateľnejšia...

Muži sú vždy pripravení

Sedemnásťročný "zajačik" asi áno. Akonáhle ale odrastie a priblíži sa k tridsiatke, stanú sa pre neho rovnako dôležité i iné oblasti života, ktoré jeho mužskú túžbu po sexe trochu utlmia. Práca, stres, hádky ... To všetko je dôvodom, prečo už nemyslí na sex dvadsaťštyri hodín denne ako v sedemnástich.

Skúsení vždy vedia, ako potešiť

Je pravdepodobné, že skúsenejší milenci budú pri posteľových hrátkach lepší. Avšak ak je žena do niekoho "zbláznená", nemusí to byť spálňový kráľ a zažije s ním ten najlepší sex, aký doteraz mala. Nie je to len presná znalosť erotogénnych zón, čo robí z lásky a milovania tú najkrajšiu vec na svete ...

Neklape vám to v posteli? Možno aj vy veríte týmto mýtom!
Neklape vám to v posteli? Možno aj vy veríte týmto mýtom!
Zdroj: Shutterstock.com

Plánovanie sexu je zlá vec!

Túžba a vášeň ako spúšťač spontánneho milovania vydrží maximálne rok. Neznamená to, že už nikdy nezažijete to, čo na začiatku. Musíte sa ale naučiť byť rafinovanejšie a partnera prekvapovať. Na sex plánovaný na piatok sa môžete tešiť celý týždeň a máte i dostatok času na prípravu nejakého prekvapenia.

Žena a muž sa nekamarátia

Spýtajte sa svojich detí, s kým sa kamarátia. Na 100% zistíte, že majú priateľov tak medzi chlapcami, ako aj medzi dievčatami. Na pohlaví zas tak nezáleží, aj keď niektoré veci je si lepšie osvetliť už na začiatku. Priateľstvo je otázka času, trpezlivosti a spoločného vyladenia. A také priateľstvo je strašne obohacujúce!