Alica sa pýta: Čo keď to nevyjde?

Dlhé roky som robila kariéru a nemala čas na nejaké hodnotné vzťahy. Ani mi to veľmi nechýbalo. Moja posledná známosť je však niečo iné, prvýkrát ma prinútila rozmýšľať, či to nie je to pravé. Sú tu však dva problémy. Môj partner je značne mladší a navyše robí tam, kde ja. Doteraz sme svoj vzťah tajili, ale nepáči sa to ani jemu a mne to už tiež spôsobuje problémy. Obávam sa však, že by to poznačilo moju pozíciu a tiež, že ma neskôr vymení za niekoho iného. Čo sa s tým dá robiť?

Veštkyňa odpovedá: Láska je prednejšia

Každý vzťah je riziko a nikdy nemôžete dopredu povedať, ako to dopadne. Musíte si v prvom rade vybrať, či do toho pôjdete aj keby to malo ohroziť vašu kariéru - ak áno, tak vtedy za vás hovorí viac srdce ako rozum a teda môžete povedať, že je v tom láska. Ak to tak bude u vás oboch, tak aspoň v prvom momente nemôže ani jeden z vás prehrať. Ale vy si už dopredu - a možno úplne zbytočne - vytvárate obavy, že nemôžete skĺbiť lásku a kariéru. Zahoďte ich, ak obaja cítite, že je čas hovoriť o vašom vzťahu verejne, tak to urobte, nie je na čo čakať. Ak to nevyužijete, tak vám zostane len tá kariéra - a tá sa môže rýchlo stratiť aj z iných dôvodov. Akurát že už nebudete mať ani tú lásku.

Aj vy máte problém? Opýtajte sa veštkyne

Ak aj vás trápi nejaký problém, s ktorým si neviete rady, či už vo vzťahoch, v práci, trápi vás zdravie alebo rodina, čokoľvek, o čom by ste sa chceli dozvedieť, ako to bude ďalej, napíšte na email [email protected] a my vašu otázku prepošleme veštkyne, ktorá vám na ňu odpovie. Nezabudnite pripísať meno a dátum narodenia, aby vás lepšie nacítila na diaľku.