Skupina mladých ľudí si opäť bude hľadať lásku svojho života vo vile na Kanárskych ostrovoch za pozornosti televíznych kamier. Každá epizóda romantickej šou otestuje pevnosť ich vzťahov a každému, kto nemá pár alebo bude spárovaný účelovo, hrozí, že bude musieť vilu opustiť.

Zdroj: VOYO/TV Markíza

Máte sa na čo tešiť
Okrem množstva noviniek v podobe nových hier, adrenalínových zážitkov či nových účinkujúcich bude mať šou tento rok novú tvár, ktorá bude sprevádzať účastníkov životom a dianím vo vile. Novou moderátorkou bude Zorka Hejdová, ktorú môžete poznať napríklad z tretej série šou Česko Slovenská SuperStar. V rozhovore prezradila, ako vníma túto príležitosť, ale aj to, či by sa do šou prihlásila, keby mohla.

Opýtali sme sa Zorky Hejdovej, moderátorky šou Love Island

Zdroj: archív Zorky Hejdovej

Ste skúsená moderátorka, môže vás Love Island ešte niečím prekvapiť?
– Na sto percent. To, čo som moderovala na televíznej obrazovke, nemalo so šou Love Island nič spoločné. Reality šou beriem ako veľkú výzvu a sama som zvedavá, ako do tohto formátu zapadnem. Mám pred šou Love Island prirodzený rešpekt, ale teším sa.

Love Island je o hľadaní lásky, je podľa vás dnes zložité nájsť tú pravú alebo toho pravého?
– Myslím si, že je to pomerne ťažké. Vnímam to vďaka svojim nezadaným kamarátkam. Je to paradoxné, pretože človek by si myslel, že v čase sociálnych sietí bude jednoduché zoznámiť sa, ale mám pocit, že niekedy je svet až veľmi virtuálny a človek tomu musí ísť naproti aj inými cestami...

Zdroj: VOYO/TV Markíza,

Dokážete si predstaviť, že by ste sa do Love Islandu prihlásili, keby ste boli slobodná?
– Keby som mala o niekoľko rokov menej, bola by som single a nepracovala by som vo verejnej sfére, tak si to možno aj dokážem predstaviť. Pre mladých ľudí, ktorí nemajú partnera, je to super. Predĺžia si leto. Užijú si dva mesiace v krásnom prostredí a možno to klapne a zamilujú sa, tak prečo to neskúsiť?

Ste šťastne vydatá, prezraďte, aké sú podľa vás tie správne ingrediencie spokojného vzťahu?
– Komunikácia, dôvera a humor. Ale keby som mala vyzdvihnúť jednu vec, tak určite komunikácia. Keď dvaja vedia priamo povedať, keď je nejaký problém, a vedia ho spolu riešiť a odkomunikovať aj za cenu, že sa občas pohádajú, tak medzi nimi žiadne problémy nevisia.

A čo máte na Love Islande rada?
– Keď som sa dozvedela, že sa Love Island blíži aj na česko-slovenské obrazovky, nevedela som, čo od toho čakať. Prvý diel som si pustila čisto zo zvedavosti, ale čoskoro som sa stala pravidelnou diváčkou. S manželom sme obaja mali Voyo aj stiahnutú aplikáciu a sledovali každý diel. Dobre som sa bavila a zároveň to pre mňa bola sonda do medziľudských vzťahov. Bavilo ma sledovať, ako sa jednotlivé vzťahy rozvíjajú. A opäť som sa utvrdila v tom, že prvý dojem väčšinou nefunguje. Páry, ktoré som na začiatku tipovala na víťazstvo a veľkú lásku, spolu nakoniec vôbec nefungovali.

Zdroj: VOYO/TV Markíza

Na čo sa vy tešíte úplne najviac?
– Asi na samotné začiatky – prvý vstup do vily a zoznámenie sa s jej novými účinkujúcimi. To bude vzrušujúce nielen pre súťažiacich, ale aj pre mňa.

Čo by ste popriali a možno aj poradili súťažiacim?
– Zo svojich skúseností by som im poradila, nech nedajú na predsudky a prvý dojem. Aj ako diváčka som sa presvedčila, ako sa človek môže pomýliť. Nech vnímajú svojich možných partnerov s rozvahou a nerobia závery pred tým, než ich stihnú spoznať. A nech si to maximálne užijú!