Viacerí moji kamaráti nad 40 rokov tvrdia, že je lepšie, ak sú partneri vo vzťahu v podobnom veku. Lenže... Ťažko sa nám to priznáva nahlas, ale v tomto veku sa v správaní aj na zovňajšku ženy veľmi veľa vecí nápadne mení. A muži z toho nemajú vždy veľkú radosť. Ktoré zmeny im v správaní žien po štyridsiatke najviac prekážajú?

 

1. Krátke vlasy

Áno, viem, milé dámy, na vine sú kaderníci, lebo v prípade starších žien väčšinou odporúčajú, aby si dlhé vlasy dali skrátiť. Napriek tomu sa my muži stále držíme svojho jasného pohľadu na vec – nech má žena 20, 30 či 60, mužom sa páčia dlhé vlasy a hotovo. Dlhé vlasy sú korunou krásy. Ak teda vidíte, že aj po 40 sú vaše vlasy stále husté a zdravé, nevzdávajte sa ich, nesnažte sa o výraznú zmenu a vyhnite sa príliš krátkemu strihu.

Tieto veci sa mužom na ženách nepáčia, hoci to nahlas nepovedia.
Zdroj: Shutterstock

2. Kilá navyše

Toto je asi najnápadnejšia zmena, ktorá sa spája s pribúdajúcim vekom. Samozrejme, netýka sa len žien, ale aj mužov. Najmä rušný mestský život je plný stresu. Zaneprázdnení a prepracovaní ľudia sa nestíhajú venovať zdravému životnému štýlu. Mnohí si namiesto varenia večere kúpia nejaký polotovar alebo fast food. Možno sa celý deň nestihli najesť a po príchode z práce si doprajú všetko, čo len v chladničke nájdu. Namiesto dlhej prechádzky na čerstvom vzduchu si vyčerpaní sadnú pred televízor a možno do seba natlačia aj celé vrecko čipsov alebo veľkú čokoládu. Všetci to poznáme... Po 40-ke sa však metabolizmus výrazne spomaľuje a kilá sa na nás začínajú tvrdohlavo lepiť. Ak sme si v mladosti nezvykli na pravidelný pohyb, teraz už väčšia zmena vôbec nebude jednoduchá.

Dámy, nedovoľte, aby to aj vo vašom prípade zašlo tak ďaleko! Venujte sa svojmu zdraviu, začnite sa hýbať čo najskôr, aby si vaše telo navyklo na pohyb a zdravú stravu. Takto vás ani po 40-ke neprekvapia výrazné zmeny v zdraví ani na postave. Nemusíte byť ako vychudnuté modelky, to ani náhodou! Mužom sa páči najmä to, keď sa ženy o seba starajú, aj keď majú zopár kíl navyše. Keď sú usmiate, spokojné a plné energie. Aj po 40-ke, aj po 70-ke. Nezabúdajte na to. Áno, netýka sa to len vás. Upozornite na to aj svojich manželov, vytiahnite ich von a venujte sa pohybu spoločne. Osvieži to nielen vašu myseľ a telo, ale aj vzťah.

Tieto veci sa mužom na ženách nepáčia, hoci to nahlas nepovedia.
Zdroj: Shutterstock

3. Zanedbaný chrup

Nič nepridáva žene na veku tak, ako zopár chýbajúcich zubov, zlaté korunky alebo škaredý zubný kaz. Žiaľ, zanedbaný a nepekný chrup sa často týka aj žien, ktoré sa o seba inak pozorne starajú. Z nejakého dôvodu radšej míňate peniaze na drahé lodičky, kabelky či kozmetické zákroky, než na krásny úsmev.

Tieto veci sa mužom na ženách nepáčia, hoci to nahlas nepovedia.
Zdroj: Shutterstock

4. Chĺpky na tvári

S pribúdajúcim vekom a zrejme aj vplyvom hormonálnych zmien prichádza aj problém s nadmerným ochlpením, navyše aj na miestach, kde to nie je žiaduce. Na tvári či nad hornou perou sa môžu objaviť drobné chĺpky. Mám byť úprimný? U mňa to zabíja akúkoľvek vášeň...

Tieto veci sa mužom na ženách nepáčia, hoci to nahlas nepovedia.
Zdroj: Shutterstock

5. Topánky bez podpätkov

Staršie ženy častejšie nosia topánky na nízkych podpätkoch, napríklad balerínky. Mnohé z nich celý život nosili vysoké podpätky, a zrazu bum. Aj keď si myslia, že si to ich muži nevšimnú, nie vždy je to pravda. Všimnú. Samozrejme, nemusíte si celé dni vykračovať na nezdravých 15 cm podpätkoch, ale občas môžete urobiť výnimku a na nejakú elegantnú príležitosť ich pokojne vytiahnite zo skrine.

Tieto veci sa mužom na ženách nepáčia, hoci to nahlas nepovedia.
Zdroj: Shutterstock