Som ženatý 23 rokov. Manželku mám veľmi rád, ale náš vzťah už dávno nie je ani zďaleka taký ako kedysi.

Myslím, že mnohí sú na tom rovnako ako my. Náš vzťah jednoducho zovšednel, nahlodala ho nuda, ubíjajúci strereotyp. Vášeň sa postupne vytrácala, až definitívne zmizla. Moja žena je skvelá partnerka a náš život je viac-menej príjemný. Deti sú už dospelé a hoci stále bývajú s nami, je to hlavne z finančných dôvodov.

Neodolal som pokušeniu

Pred pár mesiacmi som spoznal jednu ženu. Nikdy by mi nenapadlo, že JA by som mohol byť niekedy neverný. Celé roky sa mi darilo odolávať pokušeniu. Myslel som si, že som silný. A potom prišla ona a s ňou tá hriešna, zakázaná, neodolateľná túžba... Ani neviem prečo a ako, ale tá žena ma očarila.

Je veľmi mladá, má len 24 rokov. Napriek tomu je to inteligentná žena. Náš vekový rozdiel vôbec nevnímam. Je milá a múdra, nie prvoplánovo pekná a nepatrí medzi ženy, ktoré často striedajú partnerov.

Manželka nevie, čo robím za jej chrbtom. Bojím sa, že by mi neodpustila...
Zdroj: Shutterstock

Chce ma aj bez papiera, ale neverím jej

Áno, som zamilovaný ako tínedžer. Aj ona ma ľúbi. Jasné, že by bola rada, keby som sa rozviedol. Ale ja, akokoľvek po nej túžim, nedokážem začať nový život. Rozviesť sa, vychovávať deti - tieto veci mám už za sebou. Lenže ona nie. Hoci mi tvrdí, že by jej stačilo, keby som bol s ňou, s papierom či bez neho, na tom nezáleží. Vraj by sme len tak pekne žili, bez plánov, bez tlaku... Neverím jej. Určite by rýchlo zmenila názor, ženy sú jednoducho také. A ja som na také veci už starý.

Je mi ľúto aj mojej ženy. Čo by si počala sama, krátko pred päťdesiatkou? Je to šikovná a samostatná žena, občas mám pocit, že muža ani nepotrebuje, ale aj tak... Zmenil by sa aj môj vzťah s deťmi. Ak by som odišiel, určite by mi neodpustili.

Netuším, čo ďalej. Ako sa rozísť s priateľkou? Ako poslať preč ženu, ktorú zbožňujem a pri ktorej mám pocit, že by som bez nej nedokázal žiť?

Norbert

Manželka nevie, čo robím za jej chrbtom. Bojím sa, že by mi neodpustila...
Zdroj: Shutterstock