Lucia: Je to zásadná vec

Máme s manželom rozdielne povahy a začína mi to stále viac prekážať. Na začiatku to bolo fajn, dokázali sme sa dopĺňať, ale teraz ma rozčuľujú maličkosti, ktoré som si predtým nevšímala. Pre niekoho by to boli drobnosti, ale pre mňa sa to stáva zásadnou vecou, najmä keď sa zatne a nechce si priznať, že mi to môže vadiť. Potom to prerastá do hádky. Stále rozmýšľam, či sa veľké rozdiely dajú tolerovať a hlavne dokedy.

Veštkyňa odpovedá: Je to obdobie, vydržte!

Nehľadajte univerzálny recept. Fungujú vzťahy ľudí, ktorí sú veľmi rozdielni a tiež také, kde sa obaja podobajú ako vajce vajcu. Na začiatku ste boli do seba zamilovaní, tak ste si maličkosti nevšímali a a teraz potrebujete zase preklenúť obdobie až do stavu, keď si tieto maličkosti opäť prestanete všímať. Nemusí to byť práve ľahké obdobie. Pri každej veci, ktorá by hrozila konfliktom sa zastavte a zamyslite sa, či je to niečo, čo by ste mohli veľkoryso prehliadnuť - alebo či viete navrhnúť nejaký kompromis. Ten kompromis však musíte urobiť obaja, nielen jeden. Ak ani toto nebude fungovať, tak až potom zvažujte, či dokážete dlhodobo vedľa seba existovať.

Aj vy máte problém? Opýtajte sa našej veštkyne

Aj vás trápi nejaký problém? Napíšte nám meno, rok narodenia, lepšie sa veštkyňa nacíti na váš problém a prípadne aj rok partnera, ak ide o problém s partnerom, potom popíšte krátko, čo vás trápi a veštkyne vám odpovedia tu aj v našom časopise. Píšte na email: [email protected] a pridajte heslo astroporadňa!