Neklape vám to vo vzťahu? Páni prezradili, čo im v manželstve najviac prekáža. Z niektorých vecí budete prekvapené.

Nerozprávame sa s nimi a nechceme nikam chodiť

Mnoho ženatých mužov tvrdí, že keď sme s nimi randili, boli sme milé, zábavné a neustále sme sa s nimi rozprávali a niekam s nimi chodili. Lenže v manželstve, zvlášť keď už trvá viac rokov, je to zrazu inak. Ak majú ale obaja pocit, že spolu trávia menej času a menej spolu komunikujú, je to dobrá správa a sú na dobrej ceste. Skúste teda niečo vymyslieť, nájdite nejakú novú reštauráciu, kúpte lístok na jeho obľúbený koncert alebo futbalový zápas a bežte tam s ním! Nezáleží na tom, či vás to bude baviť stopercentne, ale na tom, že budete spolu.

Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Zdroj: Shutterstock

Vypálime to na nich už vo dverách

Či už pracujeme v kancelárii, na úrade alebo sme v domácnosti, prípadne robíme všetko dokopy, pravdepodobne môžeme pociťovať frustráciu z tej hory zodpovednosti. A aj keď je prirodzená reakcia vybaliť to na neho hneď, akonáhle odomkne dvere, nie je to najlepší spôsob, ako mu "urobiť" náladu alebo od neho niečo vyžadovať. Aj on si potrebuje na chvíľu oddýchnuť, prehodiť v hlave výhybku z práce na doma. Nechajme teda mužov vydýchnuť, budú potom milší.

Hovoríme stále len o deťoch a rodine

Štyridsaťročný Daniel, ktorý je štrnásť rokov ženatý, hovorí, ako veľmi mu prekáža, že jeho žena s ním hovorí LEN o deťoch a o tom, čo je nutné urobiť v domácnosti. "Je fajn, že je taká skvelá mama a že je taká obetavá, ale aspoň pár minút večer by sa so mnou mohla rozprávať aj o niečom inom. Počúvať stále len samé drámy o našich deťoch, to nie. "Áno, skúsme to a neunavujme svojich partnerov len deťmi a rodinou. Až deti zaspia, sadnite si k mužovi na gauč, spolu si otvorte víno alebo skúste len tak byť spolu a zdieľať niečo spoločné, to posilňuje intimitu.

Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Zdroj: Shutterstock

Nespíme s nimi a nechceme to riešiť

Sex je dôležitou súčasťou manželského vzťahu. Iste, ak sa manželia už na začiatku rozhodnú, že spolu nebudú spať, alebo si stanovia harmonogram sexuálnych stykov, je to ich vec. A určite tiež platí, že nedostatok sexu môže vnímať každý inak, najmä po mnohých rokoch manželstva. Akonáhle sa to ale stane a nedostatok sexu začne jednému prekážať, problém je na svete. "Sex mala moja žena vždy rada. Posledných päť rokov sa ale nechce milovať a nechce sa ani objímať a dotýkať. Veľmi mi to vadí, a keby som ju tak nemiloval, už by som si našiel milenku. Skúsil som jej navrhnúť terapiu, ale márne," hovorí päťdesiatročný Juraj. Ak teda existuje priepasť v tejto oblasti, stojí za zváženie návšteva manželskej poradne.

Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Zdroj: Shutterstock

Aj keď sa to nezdá, chýba im romantika

Štyridsaťdeväťročný Michal je ženatý vyše dvadsať rokov. Manželku miluje, ale chýba mu, že nemá záujem o romantická gestá. Hoci sa o mužoch hovorí, že nehu a romantiku nemusia, neverte všetkému. "Pred časom som išiel na služobnú cestu do romantického mesta. Navrhol som svojej manželke, aby išla so mnou, ale odmietla ma, že sa jej nechce. Tak som vzal kolegyňu, s ktorou som sa v noci pozeral na západ slnka. Nespali sme spolu, len som si užíval tú krásnu atmosféru. Škoda, že moja žena už nechce žiadnu romantiku. "Áno, vzťahy sa menia a vyvíjajú, niektoré vlastnosti, ktoré nás predtým priťahovali, už nás nebavia. Avšak kľúčom k úspešnému vzťahu je neustále vzťah živiť niečím novým. Aj zmena prostredia raz za čas pomôže, aby romantika opäť vykvitla.

Preháňame to s kariérou

"Som rád, že moja žena dostala tú vysnívanú pozíciu v práci, ale je to hrozné. Príde domov, neodloží si ani kabát, a už stláča mobil. Jej šéf ju neustále bombarduje e-mailami a esemeskami, a to aj večer. Úlohy robím s deťmi ja, ona stále niečo píše a rieši. Ja jej to samozrejme prajem, ale prial by som si tiež, aby vedela, že má rodinu," hovorí štyridsaťročný Peter. Áno, mužom vadí, že nevieme vytvoriť rovnováhu medzi kariérou a rodinou. Nie je to o tom, že by nám závideli, ale ruku na srdce - nemajú tak trochu pravdu? Vypnime teda mobily, zaklapnime počítače a od ôsmej večer sa venujme len partnerovi a rodine.

Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Zdroj: Shutterstock

Neberieme do úvahy aj ich pocity

Kde berieme tú istotu, že oni žiadne pocity nemajú? Ale majú. Len ich nevedia dávať tak najavo. Je to prirodzené, niečo cítiť. "Koľkokrát by som si prial, aby moja žena nehovorila len o svojich problémoch, o jej problémoch v práci, ale aby sa tiež opýtala niekedy mňa, ako mi je, či ma neštve nový šéf. Stále dookola melie len o svojich vlastných problémoch, a nesnaží sa na veci pozerať aj z iného uhla pohľadu, " hovorí tridsaťpäťročný Roman. Stačí tak málo: vyhradiť si niekoľko hodín len pre seba, uvariť si čaj alebo kávu a otvoriť si vzájomne svoje srdcia. Možno to bude trvať trošku dlhšie, pretože mužom to ide horšie, ale vzťahu to pomôže.

Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Prečo sú muži v manželstve nespokojní?
Zdroj: Shutterstock