S Vladom sme sa spoznali na univerzite a po promóciách nasledovala svadba. Sex s ním bol fajn, často sme sa milovali. Boli sme schopní stráviť celý víkend v posteli a neváhali sme si ráno pred prácou privstať, aby sme sa mohli pomilovať. Občas som ho dokonca navštívila v práci, a keď bola prázdna kancelária, aj takú príležitosť sme radi využili...

Posteľ sme mali len na spanie

Po narodení prvého syna sa všetko zmenilo. Pribrala som a sex ma už nezaujímal. Bola som veľmi unavená. Ak som si mala vybrať medzi milovaním a spánkom, hádajte, čo zvíťazilo? Bola som schopná zaspať kdekoľvek a kedykoľvek. Neskôr sa nám narodili ďalšie dve deti. O 10 rokov sme sa dostali do štádia, že sme sa síce tešili z krásnej rodiny, ale sex sme mali maximálne raz za mesiac. A ani vtedy som si ho vôbec neužila.

Vlado a ja sme už neboli milenci, skôr len dobrí priatelia. V manželskej posteli sme iba spávali, na nič iné sa už nepoužívala. Deti si v nej občas s radosťou poskákali, ale to bolo asi tak všetko. Naše manželstvo sa časom veľmi pokazilo, rozviedli sme sa. Nehádali sme sa, správali sme sa k sebe priateľsky. Obaja sme chceli pre deti to najlepšie, naďalej sme sa stretávali - na narodeniny, Vianoce, iné príležitosti... Bola som trochu smutná, ale vlastne sa mi aj uľavilo. Nemusela som sa viac trápiť kvôli sexu a najmä pre to, že ho vôbec nechcem mať. Lepšie som spala, aj som sa lepšie cítila.

Sedem rokov som nemala sex a potom...
Sedem rokov som nemala sex a potom...
Zdroj: Shutterstock

Pohladkal ma po chrbte a...

Priateľky ma povzbudzovali, aby som vyskúšala online zoznamku. Nechala som sa nahovoriť. Bol to trapas. Chodila som na jedno hrozné rande za druhým, ale potom som si vymazala profil a žila svoj život ďalej. Prihlásila som sa na jazykový kurz, chcela som pre seba urobiť niečo užitočnejšie. Náš učiteľ Peter bol veľmi sympatický, o 15 rokov mladší než ja. A ten jeho úžasný hlas... Nevedela som sa na neho vynadívať. Vôbec som sa nedokázala na hodinách sústrediť. Ale strašne som sa na ne tešila.

Jedného dňa išla celá naša trieda na kávu. Peter si nenútene sadol vedľa mňa a pohladkal ma po chrbte. Bolo to elektrizujúce! Jediný dotyk a ja som cítila, ako sa chvejem. Nikdy som niečo podobné nezažila. V tom jednom dotyku bolo všetko. Sedel tam vedľa mňa a rozprával sa s ostatnými, ale ja som vnímala len jeho prítomnosť, vôňu, jeho krásne telo, ruky, a ten hlas, ten bol naozaj krásny... Bol to veľmi charizmatický muž.

O dve hodiny neskôr, keď sme už nepili iba kávu, mi niečo zašepkal do ucha. Vraj či mám chuť zastaviť sa po tomto stretnutí uňho. V jeho byte. Odmietla som, ale len preto, lebo som si už týždeň neoholila nohy. Spýtal sa ma, prečo nie. Priznala som, že som už roky s nikým nespala. Takto otvorene. Som od neho staršia, nechcela som sa na nič hrať, niečo predstierať. Keď zistil, že som už 7 rokov nemala sex, ešte viac na mňa tlačil. Nakoniec povedal: "V poriadku. Môžeme na to ísť pomalšie."

Sedem rokov som nemala sex a potom...
Sedem rokov som nemala sex a potom...
Zdroj: Shutterstock

Ako som mohla žiť bez sexu?

Moje telo po Petrovi neskutočne túžilo, ale bála som sa. Je sex taký ako bicyklovanie? Dá sa, alebo sa nedá zabudnúť? Napokon som o niekoľko týždňov prijala jeho pozvanie. Nahovárala som si, že sa nemusím ničoho báť, určite sa mu páčim, blabla... Ak ho budem naďalej odmietať, možno odíde za inou, mladšou, atraktívnejšou. Teraz chce mňa a ja predsa nemám žiadne záväzky. Prečo by som si nemohla trochu užiť?

Keď stál predo mnou len v džínsoch a bolo jasne vidno, ako po mne túži, mala som pocit, že som omladla o 20 rokov. Opäť som pocítila túžbu. Moje telo sa prebudilo z niekoľkoročného zimného spánku. Na konci môjho manželstva bol sex bolestivý a nudný - ale teraz! Bolo to fantastické, vzrušujúce, neopakovateľné. Uvedomila som si, že ešte stále túžim po milovaní, po dotykoch, po láske. Nechápala som, ako som mohla vydržať bez muža dlhých sedem rokov.

Sedem rokov som nemala sex a potom...
Sedem rokov som nemala sex a potom...
Zdroj: Shutterstock

Ten pravý ma ešte stále čaká

S Petrom nám to nevydržalo, ale nevadí, nebola som zamilovaná. Odvtedy som už mala zopár afériek, všetky som si naplno vychutnala. Starám sa o seba, mám skvelú prácu, sama vychovávam tri deti. Postavila som sa na vlastné nohy a našla som zmysel svojho života. Jazykový kurz mi priniesol fantastické príležitosti a posunula som sa v kariére presne tam, kam som chcela. Môj sexuálny život je skvelý, uspokojujúci,  a hoci stáleho partnera momentálne nemám, aj to raz príde. Ten pravý na mňa ešte stále čaká. A už nikdy nedovolím, aby sa náš sexuálny život tak veľmi pokazil.

Sedem rokov som nemala sex a potom...
Sedem rokov som nemala sex a potom...
Zdroj: Shutterstock