V dlhoročných vzťahoch sa sex často ocitá až na konci zoznamu vecí, ktoré by bolo dobré riešiť. Ak sa váš spálňový život zmenil na jednu veľkú nudu, čítajte ďalej.

Nie ste si istí, ako ste na tom so svojím intímnym životom? Spravte si tento rýchly test!

 

1. Viete vymenovať tri top miesta na tele vášho partnera, ktoré sú na váš dotyk najcitlivejšie?

Tak ako? Viete to hneď a bez rozmýšľania? Ak áno, výborne, váš sexuálny život je na tom sľubne. Ak sa však s odpoveďami trápite a tápete, môže to byť znak toho, že intimita vo vašom vzťahu pokrivkáva.

A teraz úprimne, keď vôbec netušíte, ktoré sú tie najcitlivejšie miesta na tele vášho partnera, ako chcete byť milenkou jeho života?

Vráťte svojmu sexuálnemu životu iskru.
Zdroj: Shutterstock

Vyskúšajte 3 skvelé techniky na znovu naštartovanie sexuálneho života

Sexi lotéria

Ak potrebujete pridať trochu korenia do dlhoročného vzťahu, táto technika je pre vás ako stvorená. Požiadajte partnera, aby napísal na papier 10 vecí, ktoré by rád v sexe vyskúšal. Rovnako urobte aj vy. Vyhraďte si na to toľko času, koľko potrebujete. Potom si navzájom prečítajte svoje zoznamy a schváľte si, ktoré veci z partnerovho zoznamu by ste naozaj boli ochotné vyskúšať. Ak vaše zoznamy prešli schvaľovaním, napíšte všetky veci, na ktorých ste sa dohodli, na lístočky a vhoďte do sklenej nádoby. Raz do týždňa jeden vyžrebujte a hor sa do skúšania nového a nepoznaného!

Vráťte svojmu sexuálnemu životu iskru.
Zdroj: Shutterstock

Metóda magnetu

Toto pomáha, keď je u vás problémom, že jeden má chuť na sex častejšie ako druhý. Hlavným cieľom je vyhnúť sa každodennej dileme typu: „Chce či nechce mať so mnou sex?“ keď okolo seba iba krúžite a bojíte sa prevziať iniciatívu. Táto technika funguje dobre u párov, ktoré sa necítia príjemne, keď sa majú baviť o sexe otvorene (lepšie však urobíte, keď nebudete patriť do tejto skupiny).

Všetko, čo potrebujete, sú dva rôzne magnety. Každý z vás si vyberie ten svoj a raz za deň ho posunie na chladničke. Čím vyššie = tým väčšia chuť na sex. Čím nižšie = tým menší záujem. Samozrejme, že sa prejaví tendencia toho, kto častejšie túži po sexe, nechávať svoj magnet vždy hore a u partnera, ktorý až tak nevyžaduje sex, zase celkom naspodku.

K zaujímavým výsledkom sa dostanete, keď to začnete robiť práve opačne. Ak sa obaja pokúsite odolať svojej prirodzenej chuti a častejšie necháte svoje magnety v neutrálnej zóne (v strede chladničky), začnú vznikať zaujímavé situácie. Partner, ktorý má nižší sexuálny apetít, po čase zatúži umiestniť svoj magnet vyššie a vyskúšať, aký dráždivá môže byť takáto "výmena". On/ona sa zrazu cíti vzrušene, že je zvodcom a partner, ktorý vždy dominoval, si vychutnáva slasť byť zvádzaný.

Vráťte svojmu sexuálnemu životu iskru.
Zdroj: Shutterstock

Ja tu šéfujem

Keď je u vás problémom to, že jeden vždy preberá pri sexe vedenie, kým druhý je zväčša pasívny, vyskúšajte malú výmenu rolí. Pasívnejší z partnerov bude mať teraz všetko vo svojich rukách. Prevezme iniciatívu a partner sa mu bude musieť celkom podriadiť bez toho, aby do toho zasahoval. Zároveň môže ten, kto je práve aktívny, kedykoľvek prestať. Zmysel je, aby si menej iniciatívny z dvojice začal vychutnávať moment, keď situáciu vedie on a druhý sa mu musí podriadiť.

Vráťte svojmu sexuálnemu životu iskru.
Zdroj: Shutterstock