Mala som 32 rokov, za sebou nepríjemný rozchod a na chlapov som absolútne nemala chuť. Môj bývalý ma podvádzal a pri poslednej hádke mi okrem iného vyhodil na oči, že som v posteli prudérna a ostýchavá. Prekvapilo ma to, pretože to isté som si myslela ja o ňom.

Rozhodla som sa, že sa nebudem ľutovať, sústredím sa na seba a zariadim si život po svojom. Nasledujúci rok som si vyberala a zariaďovala byt, postupne sa mi vracala duševná rovnováha aj sebavedomie. Všimli si to aj ľudia v mojom okolí, dostávala som komplimenty od mužov aj žien. Vraj celá žiarim, či je v tom nový chlap. „Práve naopak,“ smiala som sa. „Bez chlapa mi je lepšie.“ A naozaj, sloboda mi zachutila.

Kristína bola spokojná aj bez chlapa.
Zdroj: shutterstock

Jedného dňa sme s kolegyňami nerozhodne prešľapovali pri menu v našej obľúbenej obedovej reštaurácii, keď ma kolegyňa štuchla lakťom – „Kika, zavadziaš!“ A skutočne som stála niekomu v ceste… Stačil jediný pohľad a telom mi prešla vlna vzrušenia. Usmial sa na mňa a ja som konečne uhla. Bola som v šoku. Ten urastený a plecnatý muž sa jediným pohľadom so mnou spojil a ja som súhlasila. Hoci som ho tam predtým nikdy nevidela, vedela som že sa tam objaví znovu. Kvôli mne. Bolo len otázkou času, kedy...