Rodák z upršaného Anglicka sa najviac zapísal do pamäti divákov ako kráľ Artuš vo filme, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2017. Kvôli úlohe v snímke Kráľ Artuš: Legenda o meči musel nabrať poriadnu svalovú hmotu. Preto denne robil 100 zhybov, 300 klikov a behal 8 kilometrov, až kým nedosiahol potrebnú váhu. Ak si však myslíte, že v posilňovni drie pod dozorom trénera, mýlite sa. Cvičenie totiž považuje za hodinku len pre seba, hudbu a svoje myšlienky. Mimochodom, rola Artuša je pre neho v podstate splnený sen. Ako šesťročný totiž obdivoval film od Johna Boormana Excalibur, ktorý si púšťal stále dokola.

Žijú spolu nadivoko

Síce je to sympatický a rozhodne sexi chlap, musíme si nechať zájsť chuť. V roku 1999 sa zoznámil s herečkou Katharine Townovou, ktorú si po troch týždňoch vzal v Las Vegas. V roku 2002 sa však rozviedli. O tri roky neskôr sa dal dokopy s umelkyňou Morganou McNelisovou a sú spolu dodnes, hoci sa do manželstva nehrnú. Charliemu asi jedno nevydarené stačilo. Nažívajú spolu spokojne už 16 rokov, no zatiaľ sú bezdetní. V jednom rozhovore sa herec vyjadril, že nad deťmi uvažujú, ale uvedomujú si, že je to aj zodpovednosť, čo sa týka životného prostredia a ekonomického kolapsu. 

Viete, že...

... nemá rád bujaré silvestrovské oslavy? Posledný deň roku ide spať skoro, aby mohol ráno vstať ešte za tmy a vybrať sa do hôr sledovať východ slnka. Takto sa lúči so starým rokom a víta nový.