Môže sa to stať každej z nás. Či ste si práve prešli rozchodom alebo ste už dávno niekde inde - občas sa nám môže prisniť o našej bývalej láske. A že tie sny môžu byť niekedy poriadne pikantné... Po prebudení máme hlavu plnú otázok a nechce sa nám veriť, že by sme ešte stále mali myslieť na našich ex. Je to však skutočne tak? 

Prisnilo sa vám o vašom bývalom partnerovi?
Prisnilo sa vám o vašom bývalom partnerovi?
Zdroj: Shutterstock

Experti tvrdia, že sa nemusíme hneď plašiť. Závisí to najmä od konkrétnej osoby, ktorá sa vám vkradla do snov. Sny odzrkadľujú naše vedomie, nevedomie i podvedomie, takže troška pravdy sa v nich môže predsa len ukrývať. 

Ak ste napríklad mali vzťah, ktorý vás dostatočne sexuálne neuspokojoval, vaše podvedomie sa môže snažiť napraviť krivdy, ktoré ste pociťovali a odhaliť vaše skryté túžby. Väčšina erotických snov zahŕňa práve bývalých partnerov a podľa odborníkov je dôležité si uvedomiť najmä to, ako ste sa počas toho cítili. 

Snívalo sa vám o bývalom partnerovi?
Snívalo sa vám o bývalom partnerovi?
Zdroj: Shutterstock

Boli vzrušení a cítili ste veľmi intenzívnu lásku k danej osobe alebo ste mali pocit, že robíte niečo, čo nemáte? Tieto pocity sú výlučne vaše, no najmä pokiaľ ste už v novom vzťahu, je jasné, že to nie je pre vás nič príjemné.

Ak sa to však stalo len raz, nemusíte sa tým nechať rozhodiť. Na druhej strane, opakujúce sa erotické sny s bývalým môžu občas signalizovať, že vo vašom terajšom vzťahu nie je niečo v poriadku. Je totiž možné, že podvedome sa ešte snažíte vyriešiť niečo, čo vo vás zostalo otvorené alebo si nie ste istá, či je váš momentálny partner skutočne ten pravý.

Ste s vaším partnerom skutočne spokojná?
Ste s vaším partnerom skutočne spokojná?
Zdroj: Shutterstock

Čo to teda znamená pre váš terajší vzťah? Musíte sa spýtať samé seba, či ste skutočne s osobou po vašom boku spokojná. Ak ju totiž neustále porovnávate so svojím bývalým, možno tu niečo nie je úplne v poriadku. Skúste si vybaviť, ako ste sa počas týchto snov cítili. Práve to vám môže mnohé napovedať. Pomôcť vám môže napríklad zapisovanie si pocitov a myšlienok do denníka. Utriedite si tak lepšie vaše myšlienky a môžete sa čo-to nové o sebe dozvedieť. 

Na záver však ešte raz zopakujeme, že sny s bývalými sú normálna záležitosť. Pokiaľ ste šťastná a nič by ste vo svojom živote nemenili, vôbec sa nad nimi nepozastavujte, mozog občas dokáže prekvapiť tak, ako to ani v najmenšom neočakávame.