Manžel, ktorého som z celého srdca ľúbila, ma podviedol s mojou sestrou. A aby toho nebolo dosť, stalo sa ešte niečo horšie... Môj život leží v troskách.

S Petrom som sa spoznala v kaviarni. Bol to veselý, vtipný, milý a inteligentný muž, presne taký, po akom túži väčšina žien. Čoskoro sme si uvedomili, že sme stvorení jeden pre druhého. Čoskoro sme sa vzali a presťahovali sa do spoločného bytu. Náš vzťah bol veľmi romantický a vášnivý. Mali sme veľa krásnych zážitkov a prešli sme si aj ťažkým obdobím, ale to ešte viac posilnilo našu lásku.

 

Moja rodina ho privítala s otvorenou náručou, všetkým bol veľmi sympatický. S mojou sestrou rýchlo našli spoločnú reč, boli na jednej vlne a často sme trávili čas v trojici. Chodievali sme na výlety, žúrky, dovolenky. Videla som, že si veľmi dobre rozumejú, ale netrápilo ma to. Tešilo ma, že sestra má môjho partnera tak rada. Otec mi vždy vravieval, aby som bola opatrná. Nebolo by to prvýkrát, kedy sestra odlákala partnera tej druhej. Ja som len naivne mávla rukou. Nikdy by mi nenapadlo, že ich vzťah môže byť nebezpečný.

Manžel ma podviedol s vlastnou sestrou a to stále nebolo všetko...
Zdroj: Shutterstock

Obaja mi klamali

Pravda vyšla najavo, keď sme so sestrou boli na návšteve u rodičov a ja som si požičala jej mobil. Chcela som zavolať strýkovi a vtedy som v telefónnom zozname zbadala číslo svojho manžela - namiesto jeho mena svietilo iba veľavravné "Zlatko". Nevedela som, ako zareagovať, tak som sa rozhodla, že budem mlčať. Cestou domov som premýšľala, prečo si asi volajú a ako je možné, že som si to doteraz nevšimla.

Prečo ho sestra volá ZLATKO?

Zaumienila som si, že to nenechám len tak. Vliezla som aj do manželovho mobilu. Nedokážem ani opísať, čo som cítila, keď som si prečítala jeho tajné esemesky. Pravidelne sa stretávali a lúčili sa vášnivými bozkami. Nevedela som, čo ďalej. Cítila som obrovský hnev, zúrivosť, zúfalstvo. Obaja mi klamali! V ten deň som nepovedala ani slovo. Premýšľala som. Snažila som sa správať tak, akoby sa nič nestalo. Nechcela som, aby si niečo všimli.

Manžel ma podviedol s vlastnou sestrou a to stále nebolo všetko...
Zdroj: Shutterstock

Na druhý deň ma to prešlo a rozhodla som sa konať. Zhrnula som svoje chaotické myšlienky, a keď sa manžel vrátil domov, spýtala som sa ho, čo to má znamenať. Najskôr všetko popieral, ale potom to priznal: áno, podvádza ma s mojou sestrou. Povedal mi, že je krásna a jednoducho jej nedokázal odolať. Snažil sa bojovať sám so sebou, ale napokon tej silnej vášni podľahol. A povedal mi ešte niečo hrozné. Vedela o tom aj moja mama! To bola tá najväčšia facka, akú som od svojich najbližších mohla dostať. Oklamali ma ľudia, ktorých som mala najradšej.

Nahnevaná som utiekla z domu a prechádzala sa v blízkom parku. Musela som si premyslieť, čo ďalej. Čo budem robiť? Môj život ležal v troskách. Všetko bolo jedno veľké klamstvo, všetci mi klamali. S Petrom sme sa predsa ľúbili, plánovali sme dieťa. O mame som si myslela, že je to moja najlepšia kamarátka, ale vysvitlo, že je vlastne mojou nepriateľkou. Po dlhom premýšľaní som sa rozhodla, že za ňou pôjdem a zistím, prečo to urobila.

Manžel ma podviedol s vlastnou sestrou a to stále nebolo všetko...
Zdroj: Shutterstock

Sestra ju vydierala

Mama sa rozplakala, keď som sa jej na to spýtala. Najskôr sa snažila vyhovárať, ale nakoniec to z nej vyšlo. Už celé mesiace vedela o ich tajnej afére. Zistila to, keď po práci zašla k mojej sestre a prichytila ich spolu v posteli. Najskôr nevedela, ako zareagovať. Sestra sedela v manželovom lone a vášnivo ho bozkávala. Nahnevalo ju to, začala kričať a vyhrážala sa, že mi všetko povie. Sestra to nevzdala a prosila ju, aby zachovala jej tajomstvo. Keď mama nesúhlasila, sestra ju vydierala, že prezradí otcovi, ako ho pred pár rokmi sama podvádzala.

Veľmi sa na mamu hnevám, pretože mi to zatajila len preto, aby chránila samu seba. Toto jej nikdy neodpustím. Veľa som premýšľala, či povedať otcovi o jej nevere, ale neurobila som to. Nechcela som, aby cítil to isté čo ja. Nechápala som ani sestru, veď sme vždy mali taký krásny vzťah, bola to moja spriaznená duša... Vyrastali sme spolu, podporovala som ju, vedela o mne všetko. Ako vysvitlo, ja som o nej nevedela takmer nič...

Manžel ma podviedol s vlastnou sestrou a to stále nebolo všetko...
Zdroj: Shutterstock

Áno, občas sme sa pohádali, ale ani v najhoršej nočnej more by mi nenapadlo, že by bola schopná odlákať môjho milovaného manžela. Po stretnutí s mamou ubehlo zopár dní, kým som nazbierala silu na rozhovor so sestrou. Niekoľkokrát sa so mnou pokúšala spojiť, ale vždy som ju odmietla. Jedného dňa som sa teda rozhodla, že sa s ňou porozprávam. Chcela som, aby mi sama povedala, prečo to urobila. Keď som vytočila jej číslo, povedala mi iba toto: "Nehnevaj sa na mňa. Viem, že mi neodpustíš, ale bude lepšie, ako sa to dozvieš odo mňa. Som tehotná."

Poslal ju na potrat

Nevedela som, čo povedať. Vypla som telefón a rozplakala som sa. Vtedy som si bola istá, že môj život sa naozaj skončil. To, čo sme s Petrom vybudovali, zničila moja vlastná sestra. Keď sa Peter vrátil z práce, povedala som mu o sestrinom tehotenstve. Tvrdil mi, že ľúbi iba mňa a prosil ma, aby som ho neopúšťala, vraj to veľmi ľutuje a dieťa nechce. Sestre navrhol, aby išla na potrat. Tá to samozrejme odmietla a chcela si dieťa nechať. Bolo toho na mňa priveľa, cítila som, že to nezvládam. Oznámila som mu, aby okamžite vypadol z nášho bytu.

Manžel ma podviedol s vlastnou sestrou a to stále nebolo všetko...
Zdroj: Shutterstock

Nedokázala by som s ním takto zostať. Bolo vo mne priveľa hnevu, nenávisti, zúfalstva. Bolo mi z Petra fyzicky zle. Mala som v sebe aj veľa otáznikov, trápilo ma najmä to, čo mám robiť so sestrou, či jej dokážem odpustiť, veď je to predsa len moja rodina, alebo s ňou už v živote neprehovorím... S mamou som stále v kontakte, ale náš vzťah už ani zďaleka nie je taký ako predtým. S Petrom som sa rozviedla a už ho nikdy nechcem vidieť. Odsťahoval sa do iného mesta a žije svoj život. A ja sa snažím zlepiť zvyšky toho môjho... Nechal sestru samu, tehotnú, ale ja ju nedokážem ľutovať a nezaujíma ma ani ich spoločné dieťa, pretože viem, že ho nikdy nebudem ľúbiť tak, ako by si zaslúžilo...

Ema