Horná Dolná zažíva obrovský úspech. Čakali ste to?

– Priznám sa, že nekalkulujem s úspechom takmer nikdy. Bol to istým spôsobom zázrak. Nečakali sme, že sa to tak ujme, a dôkazom toho je, že to už robíme osem rokov. A to si robíme žarty s Dankom Heribanom, že tam ešte o barlách budeme behať, on ma na vozíčku bude tlačiť a stále si ma nezoberie za ženu. (Smiech.)  Podarilo sa skvelé obsadenie, aj štáb je fantastický. Myslím si, že aj to má podiel na úspechu. Máme viac času na skúšanie scén ako pri ostatných seriáloch, aj my herci sa cítime slobodní, veľa svojich nápadov dávame do scén. Aj náš rekvizitár Šuli nám vždy pripraví nejaké prekvapenie a vidíme, že ho to baví. Sme skvelý tím. (Úsmev.)

Točí sa prevažne v exteriéri. Aj to je iné?

– Je to úplne iný pocit, keď človek príde do kulís, odohrá svoje a ide domov, ako keď príde do reálnej dediny, s reálnym počasím, reálnymi stromami a ľuďmi. Sme už taký kolorit Novej Lehoty. Toto je najpríjemnejší pocit, že sa tam cítime ako doma. Tak nás prijali za svojich.

Okrem filmov, seriálov a divadla robí Peťa podcast s komičkou Evelyn.
Zdroj: Lýdia Czako, archív

Dočká sa vaša Erika konečne aj svadby?

– To nemôžem prezradiť, ale určite tam zopár krušných chvíľ zase zažijeme. (Smiech.) Ale môžem prezradiť, že som tam niekoľkokrát vo svadobných šatách.

Máte niečo s Erikou spoločné?

– S Erikou mám spoločný iba výzor a to, že som absolútne schopná a ochotná sa do nej prevteliť. Ale inak si myslím, že nemáme spoločné takmer nič. Erina je povaha, ktorá svoje emócie dáva v sekunde von. Čo na srdci, to na jazyku. Ja som živá osoba, ale niekedy svoje emócie dosť kontrolujem a ona je prostoreká žena, ktorá keď žiarli, tak žiarli otvorene, keď nenávidí, tak tiež otvorene. (Smiech.) Ja nie som uzavretý typ, ale oproti Erike som teda tisíckrát uzavretejšia.

UŽ AJ PÓZUJÚ Petra a Juraj Brocko sa v minulosti tvárili, že sú len kolegovia. Dnes priznávajú lásku aj spoločné bývanie.
Zdroj: ARCHÍV