Tvrdí, že zarobí dosť peňazí, aby nás uživil. Nežijeme zle, ale ja by som chcela ísť preto, lebo som s malou väčšinu času sama a aj ľudí okolo seba mám vždy tých istých. Vzniká medzi nami napätie, ktoré si každý nejako ventiluje, takže občas sa dlho nerozprávame. On má pocit krivdy, že nedoceňujem jeho prácu, ja mu zase vyčítam, že ma nepočúva a ignoruje, čo chcem ja. Bojím sa, aby toto napätie neprerástlo do niečoho, čo nikto z nás nechce. Akú má náš vzťah budúcnosť?

Mirka a Jurko

Čo my na to?

Keďže váš problém nie je o peniazoch, ale skôr o názorovej barikáde, ktorú si každý z vás postavil, tak to nemožno zľahčovať. Bez kompromisov sa z toho nedá vyjsť. Obaja ste situáciu založili na buď – alebo, preto treba zo steny odlišných názorov odoberať jednu tehličku za druhou. Vy zmenu potrebujete, ale neznamená to, že jedinou možnosťou je hneď nastúpiť do práce.

Začnite aktivitami, ktoré budú trvať kratšie, potom čas predlžujte, a tiež vyberajte najskôr také, pri ktorých je dieťa. Ak ukážete, že to ide, tak aj manželov názor sa zmení. Čas, počas ktorého ste spolu, je vzácny. Zbytočne ním mrháte, keď sa hádate.