Doteraz sa neviem z toho spamätať. Manžel mi veľmi nahlas a zreteľne povedal niečo, čím mi zlomil srdce. Neviem, či má náš vzťah ešte vôbec zmysel. Také kruté slová by ste z úst milovanej osoby rozhodne nechceli počuť.

Vychovávame spolu malého syna. Všetko to bolo plánované a bol nadšený, keď si nás oboch priviedol domov. Sme však ešte pomerne mladí. Ja mám 25 a on 26 rokov. Jedného dňa sme sa  pred ním neskutočne pohádali.

Najradšej by som na jeho slová zabudla.
Najradšej by som na jeho slová zabudla.
Zdroj: shutterstock

Náš synček má momentálne tri roky a keď sa mu niečo nepáči, vie nám to dať hlasno pocítiť. Chytí ho doslova amok a na pár chvíľ sa s ním nedá absolútne komunikovať. Je to však stále dieťa a podľa mňa je to úplne normálne. Môj muž má však na celú vec úplne iný názor. V škôlke nám tvrdia, že je to poklad, takže si asi svoje kúsky necháva hlavne pre nás. Raz mužovi praskli nervy a vykričal mi príšerné veci.

Veľmi sme sa pohádali.
Veľmi sme sa pohádali.
Zdroj: Shutterstock

Vraj nášho syna miluje, ale myšlienka ďalšieho dieťaťa sa mu doslova hnusí. Nevie si vraj predstaviť vychovať ešte jedného potomka, vraj zistil, že rodičovstvo nie je preňho a cíti sa príšerne. Bola som v takom šoku, že som sa s ním úplne prestala rozprávať. Teraz sa neskutočne trápim a bojím sa, že nás aj so synčekom jedného dňa opustí...

Čo my na to?

Váš syn sa správa ako každé trojročné dieťa a je možné, že reaguje doma podráždene, pretože z vás oboch cíti napätie, ktoré na neho prenášate. Možno si to neuvedomujete, ale deti vedia veľmi šikovne vycítiť, keď niečo nie je v poriadku. Porozprávajte o všetkom v pokojnejšej atmosfére a skúste si doma nastaviť iné, pohodovejšie pravidlá. Uvidíte, že aj váš synček sa bude cítiť lepšie.

Byť rodičom nie je jednoduché, no keď budete držať spolu, všetko prekonáte. Dajte obom vašim chlapom pocítiť, že ich ľúbite a nemyslite teraz na nič iné. Budúcnosť sama ukáže, či ste na ďalšie dieťa vôbe pripravení.