S partnerom sme sa rozhodli založiť si rodinu. Nečakala som však, že sa objaví nečakaný problém a nebude sa nám dariť.

Sme spolu päť rokov, ale až teraz sme sa rozhodli založiť si rodinu. Obdobie pred tridsiatkou sme chceli využiť na cestovanie, prácu, zábavu a získavanie skúseností. Vychutnávali sme si život vo dvojici, ale teraz obaja cítime, že nastal správny čas na dieťa.

Vždy sme si dávali veľký pozor, aby som neotehotnela. Mali sme iba prerušovaný sex. Myslela som si, že teraz sa do toho konečne pustíme naplno, ale je tu jeden problém. Môj partner naďalej preferuje prerušovaný styk a tvrdí, že inak mu to nejde. V poslednej chvíli ho niečo prinúti prerušiť styk a nevie to nutkanie ovládnuť. Ak budeme takto pokračovať, bábätka sa naozaj nedočkáme. Som z toho smutná a neviem, čo mám robiť, ako mu pomôcť, aby sa dokázal uvoľniť.

Sexuológ radí:

Váš partner mal v rukách niekoľko rokov veľkú zodpovednosť. Keby to včas neukončil, nastal by problém - nechcené tehotenstvo. Potrebuje čas, kým sa dokáže dostatočne uvoľniť. Odporúčam vám skúsiť kondóm, pomocou ktorého môžete styk dokončiť bez prerušenia. Partnera to môže psychicky povzbudiť a neskôr kondóm jednoducho vynecháte.