Keď sa zrazu náš partner utiahne do seba, všetky spozornieme. Má len ťažké obdobie, alebo pred nami niečo skrýva? A čo ak je nám síce fyzicky verný, ale jeho myseľ uteká stále za inou ženou?

Emocionálna nevera sa definuje oveľa ťažšie ako tá fyzická. Niekedy sa dá len veľmi ťažko vytýčiť hranica, kedy už priateľstvo presahuje do niečoho vážnejšieho. Ak vám akýsi vnútorný pocit napovedá, že niečo s vaším partnerom nie je v poriadku, skontrolujte, či na neho sedí niektorý z týchto 7 znakov. Ak na neho sedí dokonca viacero z nich, je čas na diskusiu a prečistenie vzduchu.

1. Váš sexuálny život sa výrazne zhoršil alebo zlepšil

Ak má niekto emocionálnu aférku s niekým, s kým ešte v skutočnosti nemal fyzický kontakt, môže sa to prejaviť aj v častejšom a kvalitnejšom sexe so súčasnou partnerkou. Vtedy si akoby vybíja svoju nenaplnenú túžbu vo svojom aktuálnom vzťahu. Každý muž je však iný a u niektorých fantazírovanie o novej žene môže viesť práve k absolútnemu nezáujmu o sex so súčasnou partnerkou.

7 vecí vám povie, či rozmýšľa o inej.
7 vecí vám povie, či rozmýšľa o inej.
Zdroj: Shutterstock

2. Vzďaľuje sa vám

Ak váš partner dostáva pozornosť a emocionálnu podporu od niekoho iného, môže sa stať, že vám prestane rozprávať o svojich záležitostiach a je čoraz odtiahnutejší a skúpejší na slovo. Jeho pozornosť sa upriamuje na to, čo ho najviac priťahuje, a čas, ktorý predtým venoval vám, venuje zrazu niekomu inému. Ak to takto pociťujete, mali by ste sa s ním o tom narovinu porozprávať.

3. Zmenil sa jeho postoj k vám

Okrem toho, že sa od vás vzďaľuje, sa môže stať, že vás zrazu začne prehnane kritizovať. Začne mu prekážať váš zmysel pre poriadok, frfle na vaše kuchárske schopnosti či kritizuje váš hudobný vkus, hoci predtým s tým nikdy nemal problém. Akoby vás zrazu začal porovnávať so svojou zidealizovanou predstavou o tej druhej a uvažovať nad tým, aké by to bolo s ňou.

7 vecí vám povie, či rozmýšľa o inej.
7 vecí vám povie, či rozmýšľa o inej.
Zdroj: Shutterstock

4. Zmenil sa jeho vzťah k technológiám

Ak predtým sotva napísal smsku a teraz je vkuse prilepený na mobile, či stále si prehliada sociálne siete, je to určite znak toho, že niečo sa deje. Keď začne zatĺkať podrobnosti o tom, s kým si píše, je to prvý jemný náznak viny. Podvedome totiž vie, že robí niečo nie celkom správne a nechce vás zraniť.

5. Často vynecháva jej meno

Hovorieva o nej ako o nejakej kamarátke, nikdy nespomenie jej meno. Keď sa ho na to priamo opýtate, niekoľkokrát zdôrazní, že sú len priatelia a nič medzi nimi nie je. Ak navyše príliš nástojčivo trvá na tom, aby ste mu dôverovali, je čas trochu si ho preklepnúť.

7 vecí vám povie, či rozmýšľa o inej.
7 vecí vám povie, či rozmýšľa o inej.
Zdroj: Shutterstock

6. Inak sa s vami háda

Ak sa často hádate na tú istú tému a on zrazu príde s celkom inými a novými argumentami, môže to byť náznak toho, že vaše problémy preberal s inou ženou a jej názory na vaše problémy teraz prijal za svoje. Všímajte si každú neobvyklú reakciu a argument, ktorý zrazu nevyzerá ako by bol z jeho hlavy.

7. Začínate sa vo vlastnom vzťahu cítiť ako tretie koleso na bicykli

Ak začínate mať pocit, že už pre neho nie ste číslo jeden a že všetko to najdôležitejšie nerieši najprv s vami, je to vztýčená červená vlajka pre váš vzťah. Určite otvorte diskusiu na túto tému a povedzte mu, ako to cítite. Napríklad: „Cítim, že sa mi vzďaľuješ a už neriešiš všetko, čo ťa trápi, so mnou ako kedysi. Mám pocit, že je to kvôli tvojej kamarátke, s ktorou sa teraz tak často stretávaš. Chcela by som, aby si sa mi zase venoval toľko, ako predtým a znova investoval viac času a energie do nášho vzťahu. Sľubujem ti, že ja urobím to isté, veľmi mi na tom záleží.“

7 vecí vám povie, či rozmýšľa o inej.
7 vecí vám povie, či rozmýšľa o inej.
Zdroj: Shutterstock