Klára sa pýta: Nechce sa viazať! Ako to uniesť?

S priateľom sme sa dali dohromady na dvakrát. Prvýkrát sme spolu chodili len niekoľko mesiacov, bolo to taká letná a jesenná láska, ktorá nevydržala cez zimu. Druhýkrát to bolo už podstatne silnejšie, keď sme sa po niekoľkých rokoch stretli, bláznivo som sa zamilovala, on to tvrdil tiež. Problém je, že on to znovu berie ako nejakú dočasnú epizódu, nechce sa viazať a vyhýba sa niečomu, čo by sa dalo nazvať vážnejším vzťahom. Hovorí, že mu to takto nezáväzne vyhovuje a že sa nemáme kam ponáhľať. Má zmysel takýto vzťah?

Veštkyňa odpovedá: Vaše očakávania sa rozchádzajú

Nie je neobvyklé, že žena očakáva od vzťahu niečo iné ako muž - a naopak. V tomto prípade je dôležité to, či chcete vážnejší vzťah výlučne len s vaším priateľom, alebo či máte pocit, že je čas usadiť sa, vytvoriť rodinu - a nie je až také podstatné, či to nakoniec bude vaša súčasná láska. To je to, čomu sa niekedy hovorí aj tikanie biologických hodín. Niečo vám hovorí, že je už čas na vážne kroky, ale druhá strana to nevníma. Ak vám o takéto zázemie, ktoré vám vytvorí milovaná a milujúca osoba, pričom nie je dôležité, kto to bude, tak vo voľnom vzťahu strácate čas. Bolo by však hlúpe tresnúť za sebou hneď dverami, život sa predsa mení a názory tiež, a vy máte ešte čas na presviedčanie priateľa, že ste tá pravá. Len si nechajte v srdci kúsok voľného miesta, keby predsa len prišiel niekto lepší.

Máte aj vy vzťahový problém? Opýtajte sa v astroporadni

Napíšte svoj problém na email [email protected] a nezabudnite pripísať aj dátum narodenia (váš + partnera), aby sa veštkyne lepšie nacítili. Odpoveď nájdete na webe a časopise Nový čas pre ženy.