To, že je synom slávneho otca, ešte neznamená, že sa mu otvárajú všetky dvere v Hollywoode. Scott sa narodil ako nemanželské dieťa Clinta Eastwooda a letušky Jacelyn Reeves, s ktorou mal slávny herec dlhodobejší románik, hoci bol v tom čase ženatý.

Z tejto „zakázanej“ lásky sa narodila aj Scottova sestra Kathryn. Scott sa na otcovu neprítomnosť nesťažuje a tvrdí, že bol kľúčovou súčasťou jeho života. Párkrát od neho dostal aj bitku. Raz za to, že nechal mladšiu sestru na večierku bez dozoru. V jednom rozhovore povedal: „Otec nás vychovával prísne, skrátka stará škola, ale je mi to bližšie ako dnešní rozmaznaní ,spratkovia‘, ktorých každý ofukuje a bojí sa ich dotknúť.“

Nechcel protekciu

Svoju hereckú kariéru začal filmom Vlajky našich otcov v roku 2006 a rozhodol sa používať priezvisko po mame. Zdôvodnil to tým, že nechcel mať protekciu. Ibaže už existoval herec s rovnakým menom a priezviskom a aby si ich neplietli, Scott nakoniec predsa len začal používať priezvisko Eastwood. Popri štúdiu herectva čistil stoly v reštauráciách, pracoval do neskorých hodín v bare a učil sa texty. Od otca vraj nikdy nedostal ani cent a na všetko si musel zarobiť sám. Najťažším obdobím prechádzal v roku 2014, keď prišiel o priateľku pri autonehode. 

Vedeli ste, že…

… Scott v jednom rozhovore nechcene prezradil, že Ashton Kutcher podvádzal Demi Moore s jeho vtedajšou priateľkou? Neskôr oľutoval, že o tom hovoril verejne.