Ako to vlastne s tou láskou je – majú ženy, ktoré si nakoniec muža svojich snov nájdu, len viac šťastia ako tie, ktoré ju ani po rokoch hľadania neobjavia? Čítajte ďalej a dozviete sa viac. Kým sa však dostaneme k samotnému hľadaniu lásky (alebo k tomu, ako si nájde ona vás), je potrebné pozrieť sa do zrkadla. Jasné, že nie do toho skutočného, veď do toho sa pozeráme minimálne každé ráno a večer. Mám na mysli pomyslené zrkadlo, ktoré odráža stav nášho vnútra.

Čo vyžarujete, to priťahujete

Pohľad do vnútorného zrkadla nebýva často príjemný, ale skrýva sa v ňom odpoveď na otázku, ako budú vyzerať nasledujúce udalosti vo vašom živote. Vzťahoví kouči, ktorí prežívajú rozmach v zahraničí a ženy si ich objednávajú, aby sa vyhli chybám pri zoznamovaní, sa jednoznačne zhodujú – nemôžete si rozumne vybrať, kým ste nespokojné a stav „single“ považujete za úplne neznesiteľný. To, čo vyžarujete, totiž priťahuje alebo odpudzuje ostatných. Zamyslite sa – koho asi pritiahne stav zúfalstva a pocit, že ste bez partnera, takpovediac, menejcenné?

V praxi to vyzerá nasledovne: ak vám do cesty príde čo i len trochu vyhovujúci muž, zahryznete sa doňho ako kliešť do nič netušiacej obete, zavesíte sa naňho ako prívesný vozík za dodávku. Hlavne ho pevne chytiť a už nepustiť. Bohužiaľ, toto sa môže skončiť len dvomi spôsobmi. Po prvé, muž vezme nohy na plecia a ujde kadeľahšie, pretože ho vaše nároky vyľakajú na smrť, po druhé, ani vám nebude vzťah s mužom, ktorý nie celkom zodpovedá vašej predstave, časom vyhovovať a postupne budete sklamané, unavené a nešťastné. Samy seba neoklamete.

Ak ste už dlho bez partnera a všetky pokusy nadviazať vzťah stroskotali, nie ste v tom sama.
Ak ste už dlho bez partnera a všetky pokusy nadviazať vzťah stroskotali, nie ste v tom sama.
Zdroj: Shutterstock