Ja som ju pred rokom objavila, keď som schudla, začala cvičiť, chodiť na kurzy, ktoré ma nesmierne bavia, a tam som sa zapáčila jednému mužovi. Cítila som sa ako tínedžerka. Nepodviedla som ho, ale veľmi som chcela a možno aj chcem. Zažiť trochu vášne a romantiky. S manželom to už nejde. Neopustím ho, ale pohrávam sa s myšlienkou nevery. Robím chybu?

Anna

Mgr. Sylvia Dančiaková odpovedá:

Anna, ste dospelá zrelá žena, poznáte riziká i plody svojich rozhodnutí. Tak ako ste investovali energiu pred rokom do seba, môžete ju skúsiť investovať i do manželstva. Ste dosť silná na zmenu a dokážete to. Môžete, no nemusíte.

Je to len vaše slobodné rozhodnutie. Je na vás, s kým sa rozhodnete prežívať chvíle romantiky a vášne. Svoje čaro majú noví muži, rovnako ako ho má stály partner. Romantická predstava vám asi skôr naskočí s neznámym fešákom, no reálna vášnivá noc môže mať porovnateľné vrcholy i so stálym partnerom. Chybou sa takéto správanie pravdepodobne vyhodnotí, až keď urobíte seba a svoje okolie nešťastným a zraneným. No chyby máme právo robiť všetci, a tiež ich naprávať.