Istý muž nahneval svoju ženu do nepríčetnosti, keď jej poslal na pracovný e-mail poctivo vypracovanú tabuľku so všetkými dátumami a výhovorkami, keď sa snažil iniciovať sex a ona ho odmietla. Bolo ich tam požehnane. „Bolí ma hlava... Necítim sa dobre... Pozerám seriál...“

To boli len niektoré z nich. Dôverne to poznáte a tiež ste majsterkou výhovoriek? Fajn, keď ste sa priznali, ale asi to nebude status, ktorým by ste sa chceli pýšiť. Po celom dni sme unavené, zničené, ubité a často je sledovanie seriálu naozaj jediná vec, na ktorú nám ostáva energia. Ale presne takáto rezignácia pomaličky, potichučky zabíja váš vzťah.

Odmietnete partnera raz, odmietnete ho druhýkrát a potom sa už z toho možno stane zaužívané pravidlo. Presne toto sa stalo aj čitateľke Viktórii, ktorá sa podelila o svoj príbeh. Našťastie, Viki si to dokázala včas uvedomiť a povedala si, že to takto nechce.

Viktória sa rozhodla znova zvádzať svojho manžela: Mali sex 3-krát do týždňa a... TOTO nečakali
Zdroj: Shutterstock

3 dôvody, prečo mať viac sexu

* Nie ste len matka, kuchárka, upratovačka a učiteľka. Vy ste aj jeho milenka. Znova prebuďte v sebe aj túto dimenziu. Keď vás objíma a drží v náručí, cíťte sa ako bohyňa, cíťte sa krásna a žiaduca, lebo presne taká preňho ste. Urobí to divy aj s vaším sebavedomím.

* Ak chcete, aby sa váš partner správal ako muž, správajte sa k nemu ako k mužovi. Kým žena potrebuje ku šťastiu milión drobných vecí, muži sú v tomto jednoduchší. Potrebujú byť sýti, ocenení a chcú mať sex. Takže, čo z toho vyplýva? Občas mu navarte obľúbené jedlo (alebo ho objednajte), pochváľte ho za niečo, objímte ho a dovoľte mu vidieť vás nahú! Muž, ktorý sa cíti ocenený a milovaný, pre vás urobí prvé aj posledné. Verte, že sú to malé investície, ktoré prinášajú veľké vzťahové výnosy.

* Sex uvoľňuje stres. Toto asi nepotrebuje veľké vysvetľovanie. Sexom sa spaľujú kalórie, po sexe lepšie spíte, máte krajšiu pleť a opadá nervozita aj úzkosť. Celkom fajn spôsob, ako to všetko spojiť, nie?

Slovenské páry majú sex asi 106-krát za rok, čo je o 3 razy  viac, ako je priemer.
Slovenské páry majú sex asi 106-krát za rok, čo je o 3 razy viac, ako je priemer.
Zdroj: Shutterstock

Viktória (34): Rozhodla som sa znova zvádzať svojho muža

Bola som na materskej s 15-mesačnou dcérkou, úplne pohltená starostlivosťou o malú a domácim kolotočom, z ktorého sa nedá vystúpiť. Uvedomovala som si, že sa s mužom milujeme čoraz menej, často som ho odmietala s tým, že padám od únavy. Jednoducho som na TO nemala energiu.

Potom jeden večer, keď som umývala riad, som si uvedomila, že prešiel týždeň a my sme sa jeden druhého ani nedotkli. Prekvapilo ma, že je to už taký dlhý čas, ale čo ma zaskočilo ešte viac – vôbec mi to nechýbalo. A vtedy som pochopila, že máme asi problém.

Viktória sa rozhodla znova zvádzať svojho manžela: Mali sex 3-krát do týždňa a... TOTO nečakali
Zdroj: Shutterstock

Necítila som sa dobre vo svojom tele

Bývala som naozaj unavená po celodennej domácej šichte a, navyše, necítila som sa dobre vo svojom tele. V tehotenstve som veľmi pribrala a kilá zo mňa schádzali len ťažko, mala som problém pozrieť sa na seba do zrkadla, nieto ešte ukazovať sa nahá mužovi. Potom som však naďabila na internete na jeden článok, v ktorom žena presne opisovala moje pocity.

Ona sa rozhodla, že proti nedostatku sexu a intímností v manželstve začne bojovať tak, že si ho jednoducho „naordinuje“ viac. Na konci tvrdila, že nemohla pre svoj vzťah spraviť nič lepšie, tak som sa rozhodla, že to skúsim aj ja. Akčný plán znel: Naučiť sa znova zvádzať svojho muža a mať počas nasledujúceho mesiaca sex aspoň trikrát do týždňa.

Opatrne som načala tému

Jeden večer, keď malá zaspala, naliali sme si pohárik vína a ja som opatrne načala tú tému. Povedala som mužovi, ako vnímam posledné mesiace náš „výpadok“ sexu, a uľavilo sa mi. On to videl podobne, ale vraj na mňa nechcel tlačiť, lebo vedel, že mám toho veľa. Taký úprimný rozhovor zároveň vytvoril pôdu pre ďalšiu intimitu. Zverila som sa mu s tým, čo by som chcela vyskúšať, a on celý nadšený súhlasil. A tak sa začal náš sexuálny experiment.

Ako to prebiehalo

Začala som tým, že som si kúpila novú spodnú bielizeň (sťahujúcu!) a zopár sexi nočných košieľok. Cez obed som sa snažila spávať s dcérkou, aby som sa večer necítila taká unavená. Vypli sme počas spoločných chvíľ televízor, odložili mobily a naozaj sme si vyhradili čas iba pre seba.

Viktória sa rozhodla znova zvádzať svojho manžela: Mali sex 3-krát do týždňa a... TOTO nečakali
Zdroj: Shutterstock

Osviežili sme svoje staré a prebudili nové sexuálne fantázie a milovali sme sa – pri hudbe, sviečkach, v sprche, počas teplej noci na záhrade, niekedy dokonca skoro ráno, pred tým, než odišiel do práce. Priznávam, nie vždy sa nám to podarilo trikrát do týždňa, nie vždy som mala 100 % chuť, ale náš sexuálny život nabral úplne iné obrátky.

Čo ma to naučilo

* Mať sex so svojím mužom je úžasná čerešnička na torte vzťahu a je hriech odopierať si ju. Čím viac sexu máte, tým viac po ňom túžite. Zároveň sa prehlbuje intimita a puto medzi vami. Veď nejde len o sex, ale aj o objatia, maznanie, bozkávanie, hladkanie vlasov, nahej pokožky a iné nežnosti.

* Naučila som sa prijať vlastné telo také, aké je. Už neriešim, čo sa mi kde trasie počas sexu a čo mi kde visí. Manžel mi niekoľkokrát povedal, že ho vzrušujem a stále priťahujem. Už sa nehanbím chodiť pred ním nahá, lebo viem, že moje telo mu spôsobuje rozkoš a bola by hlúposť hanbiť sa zaň.

* Občas sa môžete vyhovoriť, veď nie vždy ste na to naladené, ale nepreháňajte to. Niekedy sa stačí trocha prekonať a potom si to už užívate.

Narodením dieťaťa šiel manželský život bokom, preto Viki skúsila  experiment.
Narodením dieťaťa šiel manželský život bokom, preto Viki skúsila experiment.
Zdroj: Shutterstock

Takto Vám to pôjde ľahšie

1 Prítomný okamih sa už nikdy nezopakuje. Väčšinou, keď poviete, že budete mať sex neskôr, už sa to nestane, lebo príde niečo dôležitejšie. Urobte zo sexu občas prioritu. Oplatí sa.

2 Nehanbite sa rozprávať o svojich sexuálnych fantáziách. Môže vás to pekne naštartovať.

3 Ak to nejde inak, sex si vopred plánujte. Možno to znie chladne a neromanticky, ale radšej naplánovaný sex ako žiaden. A aj keď sa vám do toho práve nechce, môže sa to rýchlo zmeniť.

4 Nezanedbávajte emocionálne spojenie – to sa buduje cez dotyky, bozky, rozhovory, vzájomnú blízkosť. Ak sa toto stratí, sex je potom naozaj niečo, do čoho sa nedokážete „dokopať“.

5 Doprajte si zmenu prostredia. Sex na dovolenke jednoducho chutí viac, lebo stres ostáva doma. Chuť na milovanie prebúdzajú aj spoločne prežité dobrodružstvá.

6 Nebojte sa spontánnosti, prekvapení a otvorenosti. Vneste do svojho intímneho života viac hravosti a potom to už pôjde samo. Upätosť ničomu nepomáha. 

Viete, že...

... priemerne 2-krát do týždňa sa milujú páry na Slovensku? Prieskumy prezrádzajú, že patríme, čo sa týka sexu, k vyššiemu priemeru vo svete. Slovenské páry majú sex asi 106-krát za rok, čo je o 3 razy viac, ako je priemer.

Milovali sme sa 3 - krát do týždňa a bolo to skvelé!
Milovali sme sa 3 - krát do týždňa a bolo to skvelé!
Zdroj: Shutterstock