Zdenka: Veľmi sa snažím, aby sa so mnou nerozišli, ale márne

Dva roky som sa trápila v manželstve, kým sme zistili, že to nemá cenu a povedali si, že rozvod je najlepším riešením. Potom som mala dva vážne vzťahy, ktoré sa skončili rovnako, pričom za seba môžem povedať, že som sa veľmi snažila a tolerovala partnerom aj veci, na ktoré som inak mimoriadne citlivá. Nakoniec to vždy nevyšlo. Kde je chyba? Je vo mne? Keď idem do vzťahu, snažím sa, aby som nedala žiadnu zámienku, aby sa to hneď na začiatku skončilo. Postupne to však aj tak dopadne. Mám šancu nájsť niekoho, s kým spoločne vydržíme?

Veštkyňa odpovedá: Idete proti sebe

Na začiatku vzťahu sa každý snaží ukázať v dobrom svetle, preto zvyčajne problémy prichádzajú až po období zamilovanosti, dovtedy zvyčajne nevidíme a nepočujeme. To nie je nič prekvapujúce. Na druhej strane, ak od začiatku idete proti svojej prirodzenosti, proti svojej povahe, tak sa z toho nestáva pevný vzťah, ale v niektorých chvíľach aj nočná mora. Cieľom nie je, aby ste neustále boli vzorom, ale aby ste si postupne zvykali na svoje nedostatky. Aby ste si vedeli tolerovať svoje záľuby, aby ste mali aj vo vzťahu okrem spoločných vecí, niečo, čo patrí len vám, kam sa môžete utiahnuť a kde môžete pookriať. Vy sa zrejme príliš snažíte, aby všetko od začiatku klapalo a stresujete sa, keď to tak nevychádza. Skúste byť viac nad vecou a nechať vzťah, nech sa sám vyvíja. Ono si to nájde tú správnu cestu.

Aj vy chcete, aby vám veštkyňa odpovedala?

Ak vás trápi nejaký problém, krátko ho opíšte, pridajte meno, rok narodenia a my váš problém prepošleme veštkyne. Tá odpovedá iba cez našu poradňu, odpoveď si nájdete najprv v časopise Nový čas pre ženy a vzápätí na webe v rubrike Astro. Svoje problémy posielajte na email [email protected] s heslom Veštenie! Ak chcete odpoveď anonymne, pridajte poznámku a vaše meno zmeníme.