Ani práca, povinnosti, domácnosť a každodenný kolobeh nepridávajú chuti na sex. Veľmi často padáme do postele a zaspávame skôr, než sa nám hlava dotkne vankúša. Týmto nielenže ukracujeme o potešenie seba i partnera, ale aj mrháme skvelým „receptom proti stresu“.

Jednoduché riešenie

Paradoxné je, že práve milovanie je skvelý spôsob, ako odbúrať stres a napätie. Ak však máme počas dňa priveľa nervov, sexuálny život sa ľahko naruší. Potom je už dosť náročné obnoviť ho, pretože sa ťažšie navodzuje atmosféra. A takto sa dostaneme do začarovaného kruhu. Keď ležíme s partnerom v posteli a pokúšame sa o intímne radovánky, stáva sa, že mysľou sme úplne inde a nevieme sa uvoľniť. V prípade, že sa s tým pokúšame bojovať a nútime sa do milovania, výsledok býva rozpačitý.

Zdroj: Shutterstock

Sme zložité pohlavie

Ako to už býva u nás žien, všetko okolo nás je trocha zložitejšie. A naozaj, vystresovaný muž ľahko relaxuje sexom. Naopak, u žien sa vysoká miera chronického stresu spája s nižšou mierou telesného vzrušenia. Naša hlava hrá proti nám a myseľ si sama vyvinie spontánnu stresovú reakciu, ktorá potom spustí fyzickú reakciu. Ako sa oddávať posteľným radovánkam, keď nám v žilách prúdi stresový hormón? Takto ženské telo nie je schopné užívať si rozkoš.