Urobte prvý krok

Teraz nemáme na mysli aplikácie ako Tinder. Reč je skôr o sociálnych sieťach ako Facebook či Instagram. Ak už máte dlhšie vyhliadnutého chlapa, vyskúšajte mu napísať súkromnú správu. Aj obyčajné ahoj dokáže odštartovať budúci vzťah. Nebojte sa urobiť prvý krok. Mnoho mužov to ocení.

Vtip a jednoduchosť

Nie je nič zlé na tom, ak si ho trošku preklepnete a nájdete spoločné záujmy. Potom je oveľa jednoduchšie rozpútať konverzáciu. Neskúmajte však príspevky z pred piatich rokov. Uistite sa, že nie ste dotieravé. Snažte sa písať gramaticky správne, jednoducho a vtipne.

Kedy je dobré prestať

Niekedy postačí, ak mu na Instagrame olajkuje zopár príspevkov a napíše on vám. Nedávajte však srdiečka na všetko, čo zverejní a nepíšte mu desať správ. Vyskúšajte to raz, ak sa neozve, zoberte to ako nie a posuňte sa ďalej. Nechcete predsa pôsobiť zúfalo.

Ak nemáte záujem vy

Môže sa stať, že si vymeníte zopár správ alebo že niekto napíše prvý vám, no vy nebudete mať záujem. Je absolútne v poriadku napísať, že nemáte záujem alebo ho jednoducho odignorovať. Aj to je výhoda online randenia.

A čo potom?

Stretnite sa. Áno, niekedy je ľahšie začať ľahko flirtovať online, no nikto predsa nechce ostať zaseknutý vo virtuálnej realite. Ak ste si sadli, naplánujte si stretnutie.