Zaľúbila som sa a stále ho milujem napriek tomu, že mi po čase oznámil, že je ženatý. Mal už dcéru, so mnou chcel syna a chcel sa rozviesť.

Lenže medzitým ma podviedol ešte s ďalšou ženou. Myslela som, že mu to nikdy neodpustím, ale stalo sa. Napriek tomu sme si na čas dali pauzu a ja som smútok a sklamanie riešila tak, že som ho tiež podviedla.

Chalan sa do mňa zamiloval, ale ja som ho nechcela, iba som to vrátila svojmu milencovi. Bolo to z pomsty. Vrátili sme sa k sebe a on odišiel od manželky, otehotnela som, bývame spolu. Ale stále ma podozrieva, že to dieťa nie je jeho. Dozvedel sa o mojom prešľape. A robí mi neustále výčitky. Neviem, ako ďalej...

Paulína

Bola som jeho milenka, on si našiel ďalšiu.
Bola som jeho milenka, on si našiel ďalšiu.
Zdroj: Shutterstock

Psychologička Sylvia Dančiaková odpovedá:

Terapia. Párová alebo individuálna. Potrebujete si to medzi sebou vyčistiť. Porozumieť vlastnému konaniu a odpustiť si, sebe samým i sebe navzájom. Znie to jednoducho, no býva to komplikovanejšie, ako sa zdá. Dlhujete si to, aj svojmu dieťaťu. Zatiaľ ste len na začiatku, tak nenechajte čas na to nabaliť ďalšie zranenia.

Výčitky a podozrenia nie sú dobrým stavebným materiálom na budovanie vzťahu a rodiny. Pri ďalších výčitkách povedzte partnerovi, ako sa cítite, ako vás to veľmi bolí a zraňuje, a aj to, že si to neprajete. Porozprávajte sa spolu o svojich strachoch, sklamaniach, ale i túžbe a ochote zmeniť to. Každý deň môžete začať odznova.

Bola som jeho milenka, on si našiel ďalšiu.
Bola som jeho milenka, on si našiel ďalšiu.
Zdroj: Shutterstock