Odporúča zástupkyňa šéfredaktorky Ivana Adamcová:

Ale už dlhé roky bývam na západe, čo znamená, že mnohé srdcové záležitosti mám už tu. Pre vás som však pripravila mix miest z celého Slovenska, ktoré ma oslovili hlavne svojou atmosférou a prírodou.

1. Rybačka a opekačka na Laborci

Rieka Laborec preteká cez celý Zemplín a niektoré jej zákutia pripomínajú doslova džungľu. Mám naň nádherné spomienky, keď sme celá rodina strávili deň pri rieke chytaním rýb, varením guláša a na záver večernou opekačkou. Rodinná pohoda na nezaplatenie!

Laborec
Zdroj: archív I.A.

2. Havrania skala v Slovenskom raji

Do Slovenského raja sme sa kedysi vybrali s manželom. Východiskový bod boli Dedinky. Ubytovanie sme si našli priamo na mieste, pôvodný plán bolo stanovanie, ale bola taká zima, že sme večer obehli domy a bez problémov našli ubytovanie. Stalo sa nám tam veľa milých aj dobrodružných zážitkov. Od toho, že sme sa stratili v lese, až po nezabudnuteľný výstup na Havraniu skalu. Oplatilo sa tam vyliezť, počasie nám prialo a doteraz si pamätám tie krásne upokojujúce výhľady.

Havrania skala v Slovenskom Raji
Zdroj: archív I.A.

3. Chopok

Do Nízkych Tatier som sa dostala s kamarátkami a našimi deťmi. Bola to taký „mamičkovský“ výlet. Na Chopok sme sa vyviezli modernou kabínovou lanovkou z južnej horehronskej strany. Pre deti to bol zážitok a potom sme už len vychutnávali úžasné scenérie a čisté ovzdušie vo výške 2024 m n. m. Deti určite zaujme aj trojhlavý drak na vrchole a občerstviť sa môžete v panoramatickej reštaurácii Rotunda.

Chopok
Zdroj: archív I.A.

4. S deťmi do Lesníckeho skanzenu

Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline je múzeum uprostred lesov Veporských vrchov neďaleko Čierneho Baloga. Motorový vláčik vás z Čierneho Baloga privezie až na konečnú zastávku nachádzajúcu sa na konci Lesníckeho skanzenu. Odtiaľ sme šli pešo dole a odhaľovali rôzne atrakcie po ceste. Nájdete tam naozaj všeličo a aj keby ste nehľadali jednotlivé atrakcie, je to úžasná prechádzka v nádhernej prírode. Ale nás potešila napríklad miniatúrna horská dedinka či kaplnka z jedľovej kôry, ale aj rôzne historické exponáty a drevené sochy.

S deťmi do lesníckeho skanzenu
Zdroj: archív I.A.

5. Cesta na Devín a hrad Devín

Z Devínskej Novej Vsi vedie príjemná hodinová, s deťmi aj dvojhodinová túra na Devín. Začíname vždy pod Sandbergom, druhá zastávka je Waitov lom a potom po krásnej lesnej ceste bez väčších „stupákov“ a s krásnymi výhľadmi na Moravu a Rakúsko dôjdeme až do Devína a pod hrad Devín. Ak vládzeme, vylezieme aj na hrad. Oplatí sa, hoci treba zaplatiť vstupné, z hradu zase uvidíte pod sebou čarovný sútok Moravy a Dunaja. A celý hrad vás isto očarí svojou atmosférou.

Cesta na hrad Devín
Zdroj: archív I.A.