Pioniersky tábor vo Vinnom

Ema Dzureňová z Malej Idy veľmi rada spomína na prázdniny v pionierskom tábore vo Vinnom. „Musela som byť každé prázdniny v pionierskom tábore. Tá fotka je z roku 1980. Stojím v strednom rade pri vedúcej pionierskeho oddielu, ktorá má oblečenú čiernu vestu. Doteraz mám na čo spomínať.“

Čitateľka Evka má na pioniersky tábor len pekné spomienky. A čo vy?
Zdroj: Eva Dzurenová

Na chate pri Dunaji a u babky na dvore

Veľký rozdiel to zase až taký nebol, lebo všade bolo super. Timea Rumiová nám poslala takéto krásne spomienky na prázdniny: „Starká so starkým mali chatu pri Dunaji v Radvani nad Dunajom. Strávila som tam veľa času, nechýbalo člnkovanie, kúpanie a rybárčenie v Dunaji. Písal sa rok 1974. Ale aj vo vaničke za domom sa dajú užívať teplé letné dni spolu so sestrou…“ (fotka hore)

Chata pri Dunaji bol splnený sen všetkých detí.
Zdroj: archív čitateľky Rumiovej
Aj v plechovej vani nám bolo super!
Zdroj: archív čitateľky Rumiovej

Aj takto vyzeralo leto 1968

„Fotka mojich dvoch súrodencov. Ja som sa v lete toho roku narodila. Už sama je úžasná, prázdninová a letná a hneď vyčaruje úsmev,“ napísala Renáta Janočová.

Úžasný záber dvoch súrodencov Renátky.
Zdroj: archív čitateľky Renáty Janočovej

Tance pri gramofóne

Pán Alojz Škopec nám poslal fotku gramofónu, lebo s ním sa mu spájajú krásne spomienky. „Tento gramofón s rádiom máme s manželkou, odkedy sme spolu, a to je už veru vyše 40 rokov. Naše dve deti sa teda pri ňom natancovali a nielen cez prázdniny. Verte či nie, ešte stále funguje.“

Stále funkčný, tak ten si toho pamätá!
Zdroj: archív čitateľa Alojza Škopca

S bratom dvojčaťom

Mária Forroová poslala fotografiu s bratom dvojčaťom, keď mali 5 rokov. Fotografia je z roku 1969, keď sa nosilo takéto oblečenie. Samozrejme, nie pri hrách, len keď sa pózovalo pred fotoaparátom.

S bratom dvojčaťom poslušne pózujú pre objektívom.
Zdroj: archív čitateľky Márie Forroovej