Čaká vás sťahovanie? Potom sa musíte pripraviť na toto!

1. Ukončenie zmluvy

Ak ste iba podnájomník, tri mesiace dopredu musíte oznámiť majiteľovi vypovedanie zmluvy.

2. Nutné opravy

Pred vysťahovaním budete musieť dať prenajímanú nehnuteľnosť do pôvodného stavu. Skontrolujte, či bude potrebné vykonať nejaké menšie opravy.

3. Veľké upratovanie

Mesiac pred sťahovaním začnite s upratovaním svojich vecí. Sťahovanie je príležitosť, ako si utriediť veci a predovšetkým vyhodiť to, čo už nepoužívate či nenosíte.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: shutterstock.com

4. Výber firmy

Asi mesiac pred sťahovaním si vyberte firmu, ktorá vám so sťahovaním pomôže. Víkendy patria pre sťahovákov k najvyťaženejším dňom, tak aby ste pár dní pred odchodom neostali zaskočení, že už žiadna nebude mať voľné auto.

5. Krabice

Mesiac pred odchodom začnite zhromažďovať obaly a krabice potrebné na balenie. Niektoré sťahovacie firmy ich ponúkajú na zapožičanie. Ak nie, musíte si poradiť sami. Papierové krabice sa dajú kúpiť v hobbymarketoch, vypýtať si ich môžete v supermarketoch. Kúpte si aj bublinkovú fóliu a 100 litrové odpadové vrecia. Nezabudnite ani na staré noviny, do ktorých budete baliť sklo a krehké veci.

6. Zavolajte kamarátov

Ak sa sťahujete bez sťahovacej firmy, zavolajte na pomoc kamarátov. Stresová záležitosť sa tak razom premení na veselý deň s množstvom príhod, na ktoré budete ešte dlho spomínať. Ak využijete sťahovaciu firmu, oplatí sa vám objednať viac ľudí. Hodina práce vás vyjde drahšie, ušetríte ale na čase, ktorý platíte, pretože ten sa skráti.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: shutterstock.com

7. Baľte!

Najprv začnite baliť sezónne veci, ktoré nevyužívate každodenne. Tiež knihy, dekorácie. Na krabice napíšte podrobnejší popis obsahu. Namiesto strohého nadpisu Oblečenie, napíšte Moje zimné svetre.Uvidíte, ako vám to pri vybaľovaní pomôže ľahšie sa zorientovať. Do špeciálnej tašky alebo kufra zbaľte najpotrebnejšie veci, hygienu, oblečenie, doklady a cennosti. Túto tašku majte potom pri sebe a nedajte ju ani sťahovacej firme.