Reklama

Au, to BOLÍ! Ako rýchlo ošetriť miesto po pichnutí morským ježkom?

morský ježko

Zdroj: shutterstock

Reklama

Nepríjemné príšerky sa nachádzajú kade tade pod hladinou. Je preto dobré vedieť, čo vám uľaví od bolesti, ak vás „ďobnú“.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Zásady letného líčenia - myslite na ne, aby ste nevyzerali SMIEŠNE!

    Existuje samozrejme veľmi veľa tipov a určite o všetkých nevieme ani my. Ak poznáte nejaký, ktorý v tomto článku nespomenieme, pokojne ho napíšte do komentára. Teraz však vymenujeme tipy, ktoré sú podľa odborníkov najúčinnejšie: „Ak sa vám zabodne do nohy osteň, snažte sa ho vytiahnuť. V prípade, že sa vám to nedarí alebo v rane kúsok zostane, postihnuté miesto sa môže zapáliť, takže radšej navštívte lekára,“ radí plavčík Markus Miklovič, ktorý je miestnym dobrovoľným plavčíkom v jednom malom chorvátskom mestečku, teda skôr dedinke – Drveník – poznáte?

    Dodáva, že bolesť zmierni aj čo najteplejšia voda, ktorá však musí byť pol na pol rozriedená s octom. Treba tiež dbať na to, aby sa do rany nedostal piesok a aby bola vyčistená. Po odstránení ostňa treba ranu previazať a do scelenia rany ju chrániť pred zašpinením.

    Zdroj: shutterstock

    Morský ježko

    Anketa

    Pichol vás už morský ježko?

    • ÁNO67%
    • NIE32%

    Hlasovanie bolo ukončené

    Viete, že...

    ... existuje až 900 druhov morských ježkov? Niektorí prežívajú v hĺbke 5000 metrov, iní zas obľubujú teplejšiu vodu pri pobreží. Myslite tiež na to, že ich pohyb je nepredvídateľný, keďže dokážu plávať vertikálne aj horizontálne. Najnebezpečnejší morskí ježkovia žijú v subtropických a tropických oblastiach. A bez ohľadu na veľkosť sú naozaj pichľaví a nebezpeční.

    Zdroj: shutterstock

    Morský ježko