Cestovanie s deťmi je sčasti zábava a sčasti skúška nervov vašich aj ich. Čím dlhšia je cesta a čím viac je malých cestujúcich, tým rýchlejšie sa v malých prstoch objavia mobily. Skúste to tentoraz dať aj bez nich a z presunu z miesta A na miesto B sa stane veselý zážitok pre všetkých.

Ak sa dá, cestujte v noci

V čase, keď deti bežne spia, je vyšší predpoklad, že budú spať aj v aute. V noci je tiež menšia premávka, príjemnejšia teplota vonku a menšie riziko, že zostanete trčať v kolóne. Na nočné cestovanie sú vynikajúce audioknihy. Zaobstarajte každému cestovateľovi jeho vlastné slúchadlá a nemusíte riešiť, čo sa práve bude počúvať.

Tip: SENCOR má slúchadlá s dizajnom pre menšie aj staršie decká.

Slúchadlá SENCOR nájdete v dizajne pre väčšie aj menšie deti, chlapcov aj dievčatá.
Zdroj: Sencor

Hrajte slovné hry

Stačí zaloviť v pamäti a vytiahnuť zábavy, ktorými ste si krátili čas vy ako deti. „Na čo myslím?“ je asi najobľúbenejšia hra, ktorá sa dá hrať donekonečna. Odpovede sú iba „áno“ a „nie“ a na základe nich musí hráč zistiť, na čo jeho protihráč myslí. Výhodou hry je, že sa do hádania môžu zapojiť všetci cestujúci.
Ďalšou obľúbenou hrou, ideálnou pre staršie deti, je hľadanie slovíčok, ktoré sa začínajú na písmenko, akým končilo predchádzajúce slovo. Aby ste si to trochu sťažili, vylúčte z hry slová, ktoré sa končia na „a“.

Kreslenie na dlhé hodiny

Že už vidíte tie rozsypané farbičky a papiere? S interaktívnou tabuľou sa neporiadku báť nemusíte. Deti si môžu kresliť, písať, čmárať, až kým sa im baterka nevybije. A tá veru vydrží poriadne dlho. V najhoršom prípade kúpite novú na najbližšej pumpe.

Čítanie na pokračovanie

Školákov, ktorí už vedia čítať, zabavte čítaním z knihy. Vyberte si s nimi takú knihu, ktorá bude baviť všetkých. Deťom prejde počas cesty čas a zároveň si precvičia čítanie, ktorému cez prázdniny asi nevenujú toľko času, ako počas školského roka. Večer im zas z knihy môžete čítať vy.

Jedlo a pitie majte poruke

Hladné dieťa je nervózne a svojou zlou náladou dokáže otráviť celé okolie. Preto sa pri cestovaní nespoliehajte na bufety, reštaurácie alebo pumpy a majte poruke pitie aj niečo na zahryznutie. Pri ceste lietadlom si vystačíte naozaj s málom, ale v aute už treba myslieť aj na to, aby sa potraviny nepokazili. Dobrá autochladnička vám spraví službu aj na pláži či na ďalších výletoch, preto sa investícia do nej oplatí. V sieti PLANEO Elektro a na planeo.sk dostanete aj autochladničky za skutočne dobré ceny.

Cestujete s bábätkom?
Ak cestujete s bábätkom, mali by ste mať poruke tieto veci:

Zabudli ste na hračku či hru pre deti? Zastavte sa v najbližšej z 53 predajní PLANEO Elektro a vec je vyriešená!