Najviac o nás vypovedajú chvíle, kedy sa nekontrolujeme, správame sa prirodzene, keď sa vlády ujme podvedomie. Zamiešajte si svoj čaj alebo kávu a... Lyžička o vás prezradí veci, ktoré by ste nečakali. Našli ste sa?

1. Cinknete s ňou o okraj šálky, necháte z nej odkvapkať tekutinu a potom ju položíte na tanierik

Ak hlasno cinkáte lyžičkou o okraj šálky alebo pohára, ste dominantná osobnosť, ktorá si vyžaduje pozornosť ostatných. Zároveň ste precízni (možno aj mierne obsedantní) a cinknutie pre vás znamená uistenie, že je lyžička dostatočne odkvapkaná. Toto gesto však v sebe skrýva aj potlačované napätie a zlosť. Zvoľnite a upokojte sa, stres vás zmáha.

Čo o vás prezradí lyžička?
Čo o vás prezradí lyžička?
Zdroj: Shutterstock

2. Lyžičku obliznete, až potom ju položíte na tanierik

Pokiaľ po zamiešaní kávy lyžičku olížete, ste pôžitkár, človek, ktorý miluje život a dokáže si ho vychutnať. Ukazujete tým tiež, že si nič nerobíte z konvencií, dokážete hľadať potešenie aj tam, kde ho iní nevidia, dokážete sa na veci pozrieť aj z lepšej stránky. Bojíte sa, že vám v živote niečo utečie, ľutujete to, čo ste nestihli zažiť. Máte radi ľudí a rozhodne sa nehanbíte. Pokiaľ olizujete lyžičku v spoločnosti osoby opačného pohlavia, možno nevedome ju tým vyzývate k flirtu, ktorý vám rozhodne nie je cudzí.

Čo o vás prezradí lyžička?
Čo o vás prezradí lyžička?
Zdroj: Shutterstock

3. Necháte lyžičku v hrnčeku

Pokiaľ lyžičku pri pití nechávate v šálke, znamená to, že ste človek, ktorý dáva prednosť istote, často z pohodlnosti. Než niečo urobíte, poriadne si veci premyslíte, alebo sa na to aspoň vyhovárate. Pôsobíte uvážlivo, ale často je za vaším správaním nechuť riskovať a unavovať sa. Najradšej ste bezpečne skrytí v dave, tak máte čas sústrediť sa na svoj duševný svet a bez vyrušovania snívať. Ste empatickí a priateľskí, a vaši najbližší vás oceňujú. Na tých, čo vás nepoznajú, ale pôsobíte uzavreto a obyčajne.

Čo o vás prezradí lyžička?
Čo o vás prezradí lyžička?
Zdroj: Shutterstock

4. Odložíte lyžičku, kam vám napadne, napríklad na stôl

Ste nekonvenční a ohľady vo vzťahu okoliu nie sú vašou prioritou. Poriadok a obmedzovanie vám prekážajú a robia vám problémy. Riešenei vecí na úradoch a vypĺňanie daňového priznania sú vašou nočnou morou, termíny schôdzok zabúdate ako na bežiacom páse. Výnimkou je prípad, že použitú lyžičku rovno nesiete umyť. Potom takéto správanie nasvedčuje skôr nepokoj a obsedantné správanie. Snažíte sa vyhnúť kritike, neurobiť chybu za žiadnych okolností.

Čo o vás prezradí lyžička?
Čo o vás prezradí lyžička?
Zdroj: Shutterstock