Dievčatá, vy už necvičte!
6. 4. 2008, 10:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 13:07)

Zdroj: Profimedia.sk
Šport rovná sa zdravie? Nie vždy. Aj tu existuje možnosť predávkovania. Príliš intenzívne cvičenie môže zničiť nielen zdravie, ale aj krásu. Žiaľ, závislosť od cvičenia je po anorexii a gerontofóbii (panickým strachom zo staroby) ďalšou pliagou súčasnosti. Výsledok prehnaného cvičenia je na prvý pohľad viditeľný na žilnatých telách Madonny, Sarah Jessicy Parker a Renée Zellweger. tu existuje možnosť predávkovania.
Majsterka chudnutiaTréningovej závislosti podľahla aj RENÉE ZELLWEGER (38). Po dvoch vteleniach do bucľatej Bridget Jones sa musela rýchlo zbaviť tukovej vrstvy svojej fi lmovej postavy, aby opäť dobre vyzerala na červenom koberci. Preto si Renée najala osobného trénera, s ktorým trávi denne v posilňovni 3 hodiny. Okrem toho sa bicykluje, pláva a denne si zabehne 10 km. A ako každá hollywoodska hviezda cvičí aj jogu. Ale aj u nej sa výsledok minul s cieľom. V šatách odhaľujúcich telo vyzerá hrozivo. Cvičiť však nechce prestať aj napriek tomu, že telo jej pomaly vypovedáva poslušnosť. Herečka priznáva, že má čoraz väčšie problémy s chrbticou aj s kolenami.
![]() | Svalnatá kráľovná MADONNA (49) sa oddáva vražedným tréningom už dlhé roky. Už v 90. rokoch sa jeden z jej milencov, herec Warren Beatty sťažoval, že speváčka vstáva o štvrtej ráno, aby niekoľko hodín pred raňajkami dvíhala závažia v posilňovni. Od tých čias ubehlo zopár rôčkov a kráľovná popu svoj cvičebný plán síce trocha pozmenila, ale rozhodne nie je o nič menej intenzívny. Teraz Madonna začína svoj deň trojhodinovým cvičením jogy. Pred obedom ešte stihne hodinový pilates a popoludní sa dorazí v posilňovni. Vďaka tomu sa môže pochváliť nielen štíhlou a pružnou, ale aj výnimočne svalnatou postavou s vystupujúcimi žilami. Niekto možno zďaleka obdivuje jej akrobatické kúsky na pódiu, ale pohľad na speváčku zblízka je žalostný. Jej ruky vyzerajú, akoby patrili 70-ročnej žene. |
![]() | Najnepríťažlivejšia žena sveta Ťažké tréningy neprospeli ani vzhľadu Carrie zo Sexu v meste. SARAH JESSICA PARKER síce môže aj vo veku 43 rokov nosiť konfekčnú veľkosť 34, ale čitatelia magazínu Maxim ju aj napriek tomu zvolili za najnepríťažlivejšiu ženu sveta. V nelichotivej ankete porazila dokonca aj trosky ako Amy Winehouse a Britney Spears! Ničí teda užívanie drog telo menej ako nadmerné cvičenie? Jedno je isté: bledé a vychudnuté telo Sarah s vyrysovanými bicepsami a ostrými lýtkami rozhodne nie je príťažlivé. A Sarah si pritom tak dala záležať! Pravidelne behá, chodí na jogu, pláva, trénuje karate a jazdí na bicykli aj na koni - a toto je výsledok! |