Ideálnu kombináciu športu, oddychu a kultúry ponúka región Východné Tirolsko, ktorý sa označuje za najslnečnejší kút krajiny.

K obľúbeným strediskám patrí Sillian, ktorý leží priamo na hraniciach s Talianskom. Na juhu susedí s talianskymi provinciami Bolzano a Belluno, takže ak ste tu ubytovaný, môžete dovolenkovať v dvoch krajinách naraz.

Od jari do jesene sa v Silliane najmä bicykluje a chodí na túry, v zime lyžuje. Práve hory sú to, čo robí túto oblasť výnimočnou.

V sedle bicykla

Od jari do neskorej jesene môžete využiť cyklistickú cestu okolo rieky Drávy – Drauradweg, ktorá je dlhá 366 kilometrov a končí až v slovinskom Maribore.

K najpopulárnejším úsekom patrí ten zo Sillianu do Lienzu. Ide o nenáročný 35-kilometrový úsek po asfalte, ktorý sa po celej ceste mierne zvažuje, takže je obľúbený najmä medzi rekreačnými cyklistami.

Národný park Vysoké Taury praje aj cyklistom.
Národný park Vysoké Taury praje aj cyklistom.
Zdroj: Adventure Austria

Počas víkendu a prázdnin je tu prevádzka veľmi hustá, lebo sem prichádza aj veľa talianskych rodín a treba byť opatrný. Ak si chcete túto cestu naozaj užiť, teraz po hlavnej sezóne je na to ideálny čas.