Odhady hovoria, že asi 20 percent populácie trpí rôznymi prejavmi spôsobenými alergénmi, ktoré dokážu znepríjemniť každodenný život alergika a môžu mu spôsobiť nepohodlie nielen v práci, ale aj pri voľnočasových aktivitách.

Každý peľový alergik by mal vyhľadať alergológa, aby zistil, ktoré konkrétne rastliny mu spôsobujú problémy a aké lieky má užívať na zmiernenie alergie. Ak zhoršené alergické prejavy zasahujú aj oči, na mieste je aj návšteva oftlamológa. Aj keď sú s peľom a alergiou ako takou starosti, neznamená to, že kontaktné šošovky majú byť tabu. Stačí sa riadiť jednoduchými tipmi, ktoré pomôžu zmierniť alergické prejavy aj pri nosení šošoviek:

● Dodržiavajte hygienu rúk a často si ich myte mydlom a vodou.

● Osušte ich uterákom alebo utierkou, ktorá nezanecháva drobné chĺpky. Tie by mohli spôsobiť podráždenie očí.

● Zodpovedne čistite a dezinfikujte kontaktné šošovky.

● Snažte sa vyhýbať dotykom očí a ich šúchaniu rukami.

● Pri aplikácii umelých sĺz alebo očných kvapiek na podráždené oči buďte opatrní. Mnohé antihistamínové očné kvapky na lekársky predpis nie sú vhodné na súčasné použitie s kontaktnými šošovkami, a preto je potrebné dodržať tento postup: najskôr ich nakvapkať do očí, počkať pár minút a až potom vložiť kontaktné šošovky.

● Nikdy sa nedeľte o svoje kontaktné šošovky s niekým ďalším!

● Pri dráždení mejkapom alebo očnými tieňmi je riešením zmena na hypoalergénnu dekoratívnu kozmetiku, prípadne jej dočasné nepoužívanie.

● V prípade väčších ťažkostí s podráždením alebo začervenaním očí je vhodné zmeniť vaše aktuálne kontaktné šošovky na jednodňovú jednorazovú alternatívu.

PR článok
Zdroj: PR článok

Jednodňové použitie je ideálnou voľbou pre alergikov

Prax a skúsenosti mnohých nositeľov kontaktných šošoviek potvrdzujú, že šošovky počas peľovej sezóny nedokážu dôkladne vyčistiť tak, aby na nich nezostali drobné peľové čiastočky. Povrch šošoviek býva následne čiastočne zanesený, čo spôsobuje rozostrené videnie alebo vyvoláva alergickú reakciu. Jednorazové šošovky nie je potrebné čistiť - ráno si stačí vložiť nový sterilný pár šošoviek do očí a večer ich po vybratí jednoducho odhodiť. Koniec roztokom, koniec starostiam a svojim očiam doprajete maximálny komfort a hygienu. 

Bio-inšpirované šošovky sú takmer ako vaše druhé oči!

PR článok
Zdroj: PR článok

Bio-inšpirácia existuje už aj pri kontaktných šošovkách. Kontaktné šošovky Biotrue ONEday lenses značky Bausch + Lomb sú vyrobené z inovatívneho materiálu Hypergel, ktorý prepúšťa dostatok kyslíka potrebného pre otvorené oko. Bio-inšpirácia je v samotných vlastnostiach šošovky, ktoré sa najviac približujú k fyziológii ľudského oka tak, že napodobňujú zdravé slzy skutočného oka a zabezpečujú jeho prirodzené zvlhčenie. Vysoký, 78%-ný obsah vody v šošovke, je rovnaký ako obsah vody v ľudskej rohovke. Zároveň ide o najvyšší obsah vody obsiahnutý v jednodenných kontaktných šošovkách dostupných na Slovensku. Prax ukazuje, že až 91% nositeľov jednodenných kontaktných šošoviek[1] bolo s kontaktnými šošovkami Biotrue Oneday spokojných, pričom 86% nositeľov jednodenných kontaktných šošoviek súhlasí s tým, že Biotrue ONEday sa pohodlne nosia počas celého dňa. Viac informácií je k dispozícii na stránke www.biotrue.eu.


[1] Výsledky multicentrického klinického hodnotenia kontaktných šošoviek Biotrue ONEday vykonaného 21 skúšajúcimi z celkového počtu 414 subjektov (210 nositeľov jednodenných kontaktných šošoviek a 204 nositeľov šošoviek s plánovanou výmenou). Po siedmich dňoch nosenia vypĺňali subjekty online dotazník, v ktorom sa hodnotili a porovnávali rôzne vlastnosti a charakteristiky kontaktných šošoviek Biotrue ONEday s inými, bežne dostupnými kontaktnými šošovkami.