Láska bola odjakživa opradená tajomstvom, predovšetkým ako si ju získať, ako vôbec vzniká, či ako pritiahnuť toho ktorého partnera. Od čias elixírov lásky sa dostávame ku skutočnej vede, ktorá hovorí jasnou rečou - má v tom prsty chémia.

Čo je láska?

Na túto odpoveď existuje určite kvantum odpovedí, ale všeobecne platí, že je to azda najžiadanejší pocit, aký človek môže mať. Ako hovorí štúdia s názvom Neurobiológia lásky, “láska je radostná a užitočná aktivita, ktorá zahŕňa pocity šťastia a pohody”.

Podľa rovnakej štúdie má láska potenciál na znižovanie stresu a celkový pozitívny vplyv na zdravie, pretože má schopnosť uzdravovať alebo uľahčovať prospešnú motiváciu a správanie. Koniec koncov, láska a potešenie zabezpečujú prežitie jedincov a ich druhov.

Prečo si musíme voňať alebo význam feromónov

Teraz vôbec nehovoríme o tom, či opačnému pohlaviu vyhovuje váš dezodorant, alebo či ho nedráždi vôňa krému na ruky, ktorý denne používate. Aj keď toto nevyznie vôbec romanticky, medzi mužom a ženou dôjde k chemickému procesu, ktorý vzniká v mozgu. Stane sa tak na základe “prirodzeného výberu” (ako ostatné cicavce) prostredníctvom feromónov, ktoré každý človek uvoľňuje.

Feromón je chemikália, ktorú produkujú ľudia i zvieratá. Feromóny môžeme nazvať látkami, ktoré menia správanie a spúšťajú sexuálne reakcie. Hormóny zvyčajne fungujú interne a majú iba priamy účinok na jednotlivca, ktorý ich vylučuje. Feromóny, na rozdiel od väčšiny ostatných hormónov, sú vylučované mimo tela a ovplyvňujú správanie iného jedinca.

Prvý objavený feromón, bombykol, bol objavený v roku 1959. Bombykol je vylučovaný ženskými molmi a je určený na prilákanie mužov. Signál feromónu môže “zaznieť” na obrovské vzdialenosti, dokonca aj pri nízkych koncentráciách.

Môžme prírodu ovplyvniť?

Chemické procesy v tele neovplyvníme, ale súčasná doba nám umožňuje niečo skvelé: používanie feromónových parfumov, a to na:

  • prilákanie opačného pohlavia
  • zabezpečenie neodolateľnej príťažlivosti
  • zabezpečenie úspechu pri zvádzaní

Na trhu sa však nachádza aj množstvo kvalitných afrodiziakálnych parfumov, ktoré sú určené pre ženy a rovnako aj pre mužov. Dôležité je už len si vybrať vôňu, ktorá sa hodí s vašej osobnosti. Či už ste žena - aktívna a energická, elegantná dáma alebo zmyselná zvodkyňa alebo pán - decentný gentleman, charizmatický zvodca, či pozitívne naladený muž s množstvom energie.

Tip na záver:Vyskúšajte parfum s obsahom prírodných afrodiziak a zvádzajte bez slov. Parfumy Zerex predstavujú vysoko koncentrované jedinečné vône. Správne zvolená aróma vám pomôže privábiť a získať si sympatie u potenciálneho partnera. Vďaka kvalitným afrodiziakálnym parfumom budete pôsobiť atraktívnejšie, nadobudnete vyššie sebavedomie a sebadôveru.