72 hodín je práve toľko času, koľko potrebujete na objavenie toho najlepšieho z Bratislavy. Či už ste milovník športu, alebo prírody, prinášame vám tie najlepšie tipy, ako stráviť 3 dni v Bratislave. Naplánujte si svoj výlet do Bratislavy podľa vašich predstáv na 72hodinovemesto.sk a využite akciu 2+1 noc zdarma.

Deň plný adrenalínu

Ste pripravení zažiť leto plné adrenalínu? Wakelake na Zlatých pieskoch ponúka wakeboardový vlek, skvelú reštauráciu s denným menu a bar plný drinkov. Okrem toho tu máte možnosť vyskúšať flyboard, zapádlovať si s priateľmi na paddleboarde a celý deň zakončiť jednou z mnohých párty. Samotný areál Zlatých pieskov je vďaka svojim plážam a veľkému jazeru ako stvorený na letný oddych v Bratislave.
Areál vodných športov Divoká voda je vzdialený krátku jazdu autom či autobusom od centra Bratislavy. Z centra mesta po bratislavskej hrádzi je to na skok aj na bicykli. V rámci dvoch vodných kanálov v starom koryte Dunaja máte možnosť vyskúšať rafting, vodné skútre, jazdu na kajaku či vodné lyže. To však nie je všetko – areál ponúka vyžitie aj formou jazdy na štvorkolke, lukostreľby, plážového volejbalu či jazdy na poníkoch. Na mieste nájdete aj skvelú reštauráciu a možnosť ubytovania v hoteli.

Ilustračné foto.
Zdroj: Bratislavská organizácia cestovného ruchu

Deň so zážitkami pri Dunaji

Piesková pláž v centre Bratislavy na brehu Dunaja? Áno, aj to je skutočnosťou na Tyršovom nábreží v blízkosti Sadu Janka Kráľa. Tyršák pláž prináša do mesta spojenie zábavy a oddychu – pod jednou strechou tu nájdete bohatý kultúrny program, gastro špeciality či plážový volejbal. Západ slnka s výhľadom na Bratislavský hrad si tak môžete užiť v pohodlí piesočnej pláže, plynúceho Dunaja a s osviežujúcim nápojom v ruke. Na opačnej strane Dunaja nevynechajte promenádu Eurovea, ktorá končí na staromestskej pláži. Na týchto miesta

ch zažijete atmosféru Stredomoria.

Ohromujúci a jedinečný výhľad na celú Bratislavu v plnej rýchlosti – to na vás čaká na palube rýchlostného člna. Vďaka tomuto exkluzívnemu zážitku uvidíte nábrežie či Hrad z úplne novej perspektívy a majestátny Devín budete mať ako na dlani. Večerná Bratislava či rozlúčka so slobodou v rýchločlne? Výletnou loďou na hrad Devín alebo na polostrov Múzea moderného umenia Danubiana? Aj to je možné vďaka pestrej ponuke rôznych prehliadok na Dunaji.

Ilustračné foto.
Zdroj: Bratislavská organizácia cestovného ruchu

Deň v hlavnom meste zmrzliny

Ochutnajte to najlepšie, čo Bratislava ponúka. V lete sa celé mesto hemží ľuďmi s rôznymi kornútmi v ruke a blaženým výrazom na tvári. Obľúbenou pochúťkou, ktorá zároveň osvieži, je ako inak zmrzlina. Množstvo prevádzok v Bratislave dokazuje, že tento dezert môže byť ozajstnou delikatesou.

V duch

u tradícií prešporskej kuchyne nájdete hneď na viacerých miestach Bratislavy prestížne reštaurácie, akými sú Savoy, Zylinder či Korzo. V Bratislave je aj viacero prevádzok, v ktorých sa gastronomický zážitok snúbi s unikátnymi výhľadmi. Vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja sa na Moste SNP nachádza reštaurácia UFO špecializovaná na stredomorskú a ázijskú kuchyňu. Priamo od stola máte mesto ako na dlani, kde si užijete pohľad na historické budovy v objatí Dunaja a moderné výškové stavby.

Ilustračné foto.
Zdroj: Bratislavská organizácia cestovného ruchu

2+1 noc v Bratislave zdarma

Využite špeciálnu akciu a ubytujte sa počas leta v Bratislave. Bratislavské hotely vám dajú 3 noci za cenu 2! K tomu dostanete 3-dňovú turistickú kartu Bratislava CARD City & Region za cenu 2-dňovej. S touto kartou máte k dispozícii bezplatné vstupy do múzeí a galérií, bezplatnú MHD v meste a v regióne a viac ako 100 zliav až do výšky 50 %.

Zdroj: Bratislavská organizácia cestovného ruchu

Naplánujte si svoj výlet do Bratislavy podľa vašich predstáv na 72hodinovemesto.sk a využite akciu 2+1 noc zdarma.
VIDEO:

Zdroj: Bratislavská organizácia cestovného ruchu
Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky
Zdroj: Bratislavská organizácia cestovného ruchu