Joseph sa spolu s bratom Jacobom narodili ako dvojčatá do početnej rodiny. Rodičia mali už štyri staršie deti a neskôr si ešte jedno adoptovali. Svoje ratolesti vychovávali v tvorivej atmosfére – Josephova mama písala knihy a otec sa venoval fotografovaniu. Nie div, že hneď dvaja zo súrodencov sú svetoznámi herci – Joseph aj jeho starší brat Ralph.

Tancuje na piesne od Katy Perry

V mrazivom seriáli Príbeh služobníčky si zahral veliteľa Freda Waterforda, z ktorého sála krutosť, ale aj temný sexepíl. Určite si pamätáte, že pred touto rolou roztápal ženské srdcia ako William Shakespeare v romantickej komédii Zamilovaný Shakespeare.

Joseph sa vyjadril, že hoci je práca jeho vášňou, nedáva mu toľko uspokojenia ako rola manžela a otca dvoch dcérok. Ak práve nenakrúca, miluje cestovanie, dobré jedlo a tanec s dcérami na pesničky od Katy Perry. Joseph bol dlho žiadaný starý mládenec, kým sa nezaľúbil do švajčiarskej modelky Maríe Dolores Diéguezovej, s ktorou je šťastne ženatý už 11 rokov.

Vedeli ste, že...

… herec trpí dyslexiou? Publicite sa vyhýba a so sociálnymi sieťami sa tiež nekamaráti. Najlepšie si oddýchne v Španielsku pri dobrom jedle.