Vysoké Tatry

Ak ste vo Vysokých Tatrách, nie je samozrejmé, že sa môžete sánkovať kdekoľvek. Práve naopak, skôr budete kopce na sánkovačku zháňať, lebo väčšina je pre lyžiarov. Ale sú miesta, kde si ju užijete. Skvelú trať na sánkovanie ponúka Sliezsky dom, Chata pri Zelenom plese alebo Chata Plesnivec. Ich výhodou je, že po výstupe si na chate môžete oddýchnuť, občerstviť sa a následne ešte viac vychutnať jazdu nadol. A, samozrejme, nesmieme zabudnúť na sánkovačku z Hrebienka.

Sliezsky dom je krásny aj v zime. Sánky sa dajú aj požičať.
Zdroj: TASR, shutterstock, archív stredísk.

❆ Na recepcii hotela Sliezsky dom vám požičajú drevené sane alebo klzáky. A potom vás už čaká trasa dlhá 7 km zo Sliezskeho domu do Tatranskej Polianky.

❆ Túra na Zelené pleso sa v zime, rovnako ako v lete, začína v Tatranských Matliaroch alebo na zastávke Biela voda. Patrí medzi najschodnejšie zimné túry, takže by ste to mali zvládnuť aj s deťmi. A potom sa dosýtosti posánkovať.

❆ Starý Smokovec je svojimi nenáročnými traťami ideálnou voľbou pre deti a začiatočníkov. Sánkovačka po 2,5-kilometrovej osvetlenej trati z Hrebienka do Starého Smokovca je už overenou atrakciou. Ale posánkujete sa aj na Jakubkovej lúke v Starom Smokovci.

Jakubkova lúka v Starom Smokovci.
Zdroj: TASR, shutterstock, archív stredísk.

Jahodná

Lyžiarske stredisko Jahodná sa nachádza asi 15 km od mesta Košice. V ponuke je aj korčuľovanie a sánkovanie v tomto obľúbenom stredisku pre rodiny s deťmi.

Pezinská Baba

Lyžiarske stredisko nájdete na hrebeni Malých Karpát. Okrem troch lyžiarskych tratí a piatich vlekov je tu priestor na bežecké lyžovanie a dráha na sánkovanie.

Bezovec

Lyžiarske stredisko Bezovec sa nachádza v pohorí Považský Inovec, 20 km severovýchodne od mesta Piešťany. Nájdete tu aj kopec určený pre sánkarov.

Stredisko Jahodná pri Košiciach je obľúbené u rodín s deťmi.
Zdroj: TASR, shutterstock, archív stredísk.

Smrekovica

Neoficiálna sánkarská dráha je cesta zo Smrekovice na Podsuchú pri Ružomberku. Cesta má nielen 8 km, ale prekonávate výškový rozdiel až 900 m.

Malinô Brdo

Aj na Malinom Brde pri Ružomberku sa neoficiálne sánkuje po ceste, ktorá vás dovezie až do Hrabova. Je to trasa dlhá približne 5 km.