Podľa starobylého čínskeho kalendára existuje päť dôležitých živlov - strom, oheň, zem, kov a voda. Astrológovia sú presvedčení, že tieto živly neovplyvňujú len samotnú prírodu, ale aj život ľudí. Nájdite si svoje číslo a zistite o sebe viac.

1. ZEM

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 8 alebo 9

Ľudia narodení pod týmto živlom sú trpezliví a spoľahliví. Sila zeme im dáva pocit veľkej zodpovednosti - najmä voči ľuďom, ktorých ľúbia. Sú ambiciózni a idealistickí, majú skvelú intuíciu. Títo ľudia si cenia morálku a disciplínu, svoje silné vlastnosti dokážu v živote perfektne využiť. K peniazom majú dobrý vzťah, vedia šetriť aj správne investovať. Túžia po pokojnom živote. Každý deň robia všetko pre to, aby sa im tento sen o harmónii splnil. Sú trochu rezervovaní, cítia sa dobre len v kruhu svojich najbližších.

Aké je vaše životné číslo?
Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock

2. OHEŇ

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 6 alebo 7

Títo ľudia túžia po vzrušujúcich dobrodružstvách a nikdy neodmietnu nové veci. Sú aktívni a energickí, riadia sa vlastnými pravidlami, radi súťažia a vyhrávajú. Ohniví ľudia neznášajú samotu, vyhľadávajú spoločnosť ľudí a sú neustále v pohybe. Orientujú sa na rodinu, sú inteligentní a priateľskí. Ich negatívnou vlastnoťou je agresivita. Ak chcú niečo dosiahnuť, nepoznajú hranice ani ohľaduplnosť.

Aké je vaše životné číslo?
Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock

3. STROM

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 4 alebo 5

Títo ľudia sú veľkodušní, spravodliví a radi obracajú svet okolo seba hore nohami. Sú poctiví, vždy sa s niečím zaoberajú a milujú svoju prácu. Ich najlepšou vlastnosťou je sebavedomie. Sú nezlomní a silní. Uspokoja sa s tým, čo majú. Netúžia po nedosiahnuteľných veciach. Zaujíma ich všetko, čo sa vo svete deje, sú prirodzene zvedaví. K ľuďom sa správajú lojálne, nikdy nie egoisticky. Vedia skvele riadiť tím, starajú sa o druhých. Ich negatívnou vlastnosťou je, že sú príliš extravagantní.

Aké je vaše životné číslo?
Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock

4. VODA

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 2 alebo 3

Ľudia narodení pod týmto živlom sú očarujúci a sympatickí, prispôsobiví, inteligentní a kreatívni, majú veľa dobrých nápadov a so všetkým si hravo poradia. Do tejto skupiny patrí veľa filozofov a osobností s vynikajúcou mysľou. Vedia skvele komunikovať a presviedčať druhých. Sú aj veľmi pozorní a diplomatickí. Pokoj je pre nich na prvom mieste, vyhýbajú sa konfliktným situáciám. Voči rodine sú otvorení, názory cudzích ľudí sú pre nich nepodstatné.

Aké je vaše životné číslo?
Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock

5. KOV

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 0 alebo 1

Nulky a jednotky sú vytrvalé, nezávislé a majú silný charakter. Nechýba im sebaláska. Ľudí si vážia a rešpektujú ich názory. Sú pod neustálym tlakom, ale vždy sa vedia ochrániť. Majú radi rovnováhu, sú spoľahliví. Nechcú žiť tak ako ostatní ľudia. Ak vedia, čo hľadajú a chcú, tak idú cieľavedome dopredu a nič ich neodradí. Problémy riešia ľahko, s nadhľadom a odstupom. Nezamotajú sa do začarovaného kruhu trápenia, vždy nájdu východisko. Neboja sa samoty. Oceňujú, ak si ľudia všimnú ich úspechy a vynaložené úsilie. Nedostatkom týchto osobností je, že sa nedokážu zastaviť, občas sú až hyperaktívni. A to ich okolie poriadne vyvádza z miery.

Aké je vaše životné číslo?
Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock