Podľa starobylého čínskeho kalendára existuje päť dôležitých živlov - strom, oheň, zem, kov a voda. Astrológovia sú presvedčení, že tieto živly neovplyvňujú len samotnú prírodu, ale aj život ľudí. Nájdite si svoje číslo a zistite o sebe viac.

1. ZEM

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 8 alebo 9

Ľudia narodení pod týmto živlom sú trpezliví a spoľahliví. Sila zeme im dáva pocit veľkej zodpovednosti - najmä voči ľuďom, ktorých ľúbia. Sú ambiciózni a idealistickí, majú skvelú intuíciu. Títo ľudia si cenia morálku a disciplínu, svoje silné vlastnosti dokážu v živote perfektne využiť. K peniazom majú dobrý vzťah, vedia šetriť aj správne investovať. Túžia po pokojnom živote. Každý deň robia všetko pre to, aby sa im tento sen o harmónii splnil. Sú trochu rezervovaní, cítia sa dobre len v kruhu svojich najbližších.

Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock

2. OHEŇ

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 6 alebo 7

Títo ľudia túžia po vzrušujúcich dobrodružstvách a nikdy neodmietnu nové veci. Sú aktívni a energickí, riadia sa vlastnými pravidlami, radi súťažia a vyhrávajú. Ohniví ľudia neznášajú samotu, vyhľadávajú spoločnosť ľudí a sú neustále v pohybe. Orientujú sa na rodinu, sú inteligentní a priateľskí. Ich negatívnou vlastnoťou je agresivita. Ak chcú niečo dosiahnuť, nepoznajú hranice ani ohľaduplnosť.

Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock

3. STROM

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 4 alebo 5

Títo ľudia sú veľkodušní, spravodliví a radi obracajú svet okolo seba hore nohami. Sú poctiví, vždy sa s niečím zaoberajú a milujú svoju prácu. Ich najlepšou vlastnosťou je sebavedomie. Sú nezlomní a silní. Uspokoja sa s tým, čo majú. Netúžia po nedosiahnuteľných veciach. Zaujíma ich všetko, čo sa vo svete deje, sú prirodzene zvedaví. K ľuďom sa správajú lojálne, nikdy nie egoisticky. Vedia skvele riadiť tím, starajú sa o druhých. Ich negatívnou vlastnosťou je, že sú príliš extravagantní.

Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock

4. VODA

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 2 alebo 3

Ľudia narodení pod týmto živlom sú očarujúci a sympatickí, prispôsobiví, inteligentní a kreatívni, majú veľa dobrých nápadov a so všetkým si hravo poradia. Do tejto skupiny patrí veľa filozofov a osobností s vynikajúcou mysľou. Vedia skvele komunikovať a presviedčať druhých. Sú aj veľmi pozorní a diplomatickí. Pokoj je pre nich na prvom mieste, vyhýbajú sa konfliktným situáciám. Voči rodine sú otvorení, názory cudzích ľudí sú pre nich nepodstatné.

Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock

5. KOV

Ak sa rok vášho narodenia končí číslicami 0 alebo 1

Nulky a jednotky sú vytrvalé, nezávislé a majú silný charakter. Nechýba im sebaláska. Ľudí si vážia a rešpektujú ich názory. Sú pod neustálym tlakom, ale vždy sa vedia ochrániť. Majú radi rovnováhu, sú spoľahliví. Nechcú žiť tak ako ostatní ľudia. Ak vedia, čo hľadajú a chcú, tak idú cieľavedome dopredu a nič ich neodradí. Problémy riešia ľahko, s nadhľadom a odstupom. Nezamotajú sa do začarovaného kruhu trápenia, vždy nájdu východisko. Neboja sa samoty. Oceňujú, ak si ľudia všimnú ich úspechy a vynaložené úsilie. Nedostatkom týchto osobností je, že sa nedokážu zastaviť, občas sú až hyperaktívni. A to ich okolie poriadne vyvádza z miery.

Aké je vaše životné číslo?
Zdroj: Shutterstock