10 rokov. Dvaja ľudia. Jeden prekrásny príbeh o láske. Deň, keď sme sa stretli od Roxie Cooper je tretia kniha zo série samostatných príbehov Za láskou, ktorá vás zavedie do sveta výtvarného umenia, príjemnej hudby a veľkej túžby. Stefanie neverí na osud, keď však spozná Jamieho, od prvého dňa je jasné, že sú ako stvorení jeden pre druhého. Ibaže obaja sú zadaní a svedomie im nedovolí zraniť svojich najbližších. Vrátia sa k svojim partnerom a nasledujúcich desať rokov sa stretávajú iba na jediný deň v roku. Môžu však dvaja ľudia s takýmto silným putom zostať navždy len priateľmi? Príbeh o láske, ktorá núti človeka zamyslieť sa nad zmyslom tradičných hodnôt a postavením morálky v našich životoch. A tiež varuje, že tu nie sme navždy a niekedy je dobré rozhodovať sa rýchlo. V sérii doteraz vyšli dva tituly - Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí a Za láskou do Paríža.

Ilustračné foto
Zdroj: Vydavateľstvo Grada

Ako stvorená pre dlhé zimné večery, s horúcim nápojom v ruke a pri zasneženom okne, je novinka od Emily Stone - Navždy v decembri. Začalo to listom, skončilo to milostným príbehom. Nechajte sa zahriať láskou Josie a Maxa, ktorých spojilo stretnutie pri poštovej schránke v jednu vianočnú noc. Príbeh plný všetkého, čo k Vianociam patrí – korčuľovanie na ľade, varené víno, nakupovanie darčekov aj bozk pod imelom, – vychádza začiatkom decembra.

Ilustračné foto
Zdroj: Vydavateľstvo Grada

V malom švédskom mestečku Halleholm na vás čaká pokračovanie príbehu o starobylej pekárni z 18. storočia a láske, ktorá dokáže prekonať aj tie najťažšie životné skúšky. Do malebného pobrežného mestečka prichádza rozprávková zima s kúzelnou predvianočnou atmosférou, no Lovisu prenasledujú len spomienky na liečbu a smrť jej sestry. Keď na rakovinu ochorie matka jej priateľa, v ich vzťahu sa začínajú objavovať nedorozumenia. Zrazu treba hľadať odpovede na mnohé ťaživé otázky skôr ako sa ich láska, a s ňou aj krásna atmosféra, zrútia ako domček z karát. Zimné kúzlo s vôňou škorice nadväzuje na sladký moderný shakespearovský príbeh Pekáreň s vôňou škorice od Ruth Kvarnström-Jonesovej.

Ilustračné foto
Zdroj: Vydavateľstvo Grada

Ak máte chuť na niečo „šťavnatejšie“, nenechajte si ujsť príbeh o zakázanej láske a spaľujúcej vášni. Preneste sa do Anglicka v roku 1879, v ktorom vládnu zväzujúce konvencie a prísna etiketa. Univerzita v Oxforde práve otvára prvé ženské kolégiá. Annabelle študuje vďaka štipendiu, no na revanš musí podporovať sufražetky presadzujúce volebné právo žien. Ich záujmy by mohol hájiť vplyvný Sebastian Devereux. No zdá sa, že viac ako ideály ho nadchla samotná Annabelle. Dokáže nerovná láska prekonať takú veľkú prekážku, akou sú spoločenské rozdiely? Hľadanie „toho pravého“ začína v prvom diely od meno priezvisko - Rebelky z Oxfordu: Vojvoda z Montgomery.

Máte rady napínavé a tajomné spoločenské romány? Máme pre vás náš posledný tip – krimi triler Manželka na poschodí od Rachel Hawkinsovej, ktorý vám udrží vyšší tep už od prvej strany až po tú poslednú. Príbeh čerstvo prisťahovanej Jane, ktorá si zarába prechádzkami so psami v uzavretej komunite plnej luxusných domov. Život sa jej obráti hore nohami, keď stretne Eddieho, ktorého manželka Bea prednedávnom zmizla. V Eddiem vidí príležitosť polepšiť si – nielenže je bohatý a pekný, môže jej tiež ponúknuť vytúženú ochranu. Čím viac však Jane vie, tým viac ju znepokojuje Bein osud. Akú úlohu v ňom zohral Eddie?