Drozdovo

Odporúča naša redaktorka Petra Mitringová

Ak hľadáte menšie lyžiarske stredisko pre rodiny s bezproblémovým parkovaním, dávam do pozornosti práve Drozdovo, ktoré je asi dve hodiny cesty autom od nášho hlavného mesta, respektíve 10 km za Novou Baňou. V krásnom prostredí Pohronského Inovca na vás čakajú dva vleky s dĺžkou 650 m a vlek pre najmenších a začiatočníkov s dĺžkou 300 m. Celodenný lístok vás vyjde na 16 eur pre dospelého a 11 eur pre dieťa. V ponuke majú možnosť rodinného lístka a dajú sa kúpiť aj 2- či 4-hodinové. Občerstviť sa môžete v bufete alebo v neďalekom penzióne a funguje aj lyžiarska škola a požičovňa. Od stredy do soboty si môžete užiť večerné lyžovanie.

Stredisko Drozdovo
Stredisko Drozdovo
Zdroj: archív strediska

Lučivná

Odporúča naša redaktorka Barbora Kosírová 

Ak nemáte rady veľké strediská plné ľudí a divokých lyžiarov na trati, Lučivná je skrytý podtatranský klenot. Ideálne miesto pre rodinky s deťmi aj pre začínajúcich lyžiarov. Ak sa vám podarí prísť mimo víkendu, svah je takmer prázdny. Nám sa to podarilo raz v stredu popoludní a naozaj sme si to užili. Bonusy: Krásny panoramatický výhľad na Vysoké Tatry a dobre upravené široké svahy. Celodenný skipas vás bude stáť 17 eur, deti do 100 cm lyžujú zadarmo. Oceňujem príjemnú kolibu, kde sa dá najesť, a deti sa potešia novej atrakcii – kolotoču na snehu. A páni vlekári sú veľmi milí a nápomocní.

Stredisko Lučivná
Stredisko Lučivná
Zdroj: archív strediska

Salamandra Resort

Odporúča redaktorka Nového Času Lepšie Bývanie Daniela Mýtna

 

Toto nové, moderné stredisko pri Hodrušskom jazere, ku ktorému vedie nádherná cesta cez les z Banskej Štiavnice, určite odporúčam. Skipas si môžete vybrať podľa ľubovôle, aký sa komu hodí, najlacnejší kúpite počas týždňa aj za 15 eur na 4 hodiny. Nájdete tam 1 vlek a 1 sedačkový vlek. Stredisko je vhodné pre snoubordistov a menej náročných lyžiarov. Ale je tam zase pokoj. Hotel v rezorte je rodinne orientovaný s bazénom a wellnessom. Tým, že je stredisko odrezané od okolitého sveta, všetko zázemie je v hoteli. Takže rezort je ako stvorený pre ľudí, ktorý chcú vychutnávať prechádzky, pohodovú lyžovačku a ničím nerušený relax.

Salamandra Resort
Salamandra Resort
Zdroj: archív strediska

 

Krahule – stred Európy

 

Toto stredisko nájdete pri Kremnici, je to akýsi pomyslený geografický stred Európy. V dedinke Krahule nájdete 5 vlekov a 1 štvorsedačkový vlek, ktoré sú „na skok“ od ubytovacích zariadení. Svahy sú tam široké a mierne, takže ideálne pre začiatočníkov a pre rodiny s deťmi, dospelí však môžu využiť bežecké trate alebo nočnú lyžovačku. Celodenný skipas pre dospelého stojí 20 eur.

Stredisko Krahule
Stredisko Krahule
Zdroj: archív strediska

Šachtičky

Ležia v krásnom prostredí, asi 7 km od Banskej Bystrice. V zime chodí z Banskej Bystrice skibus, ale lepšie je ubytovať sa v príjemnom horskom hoteli Šachtička, odkiaľ máte svahy ako na dlani a, navyše, okolo hotela sú športoviská a na terase pod holým nebom je vírivka. Stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi. Nájdete tam 7 tratí s dĺžkou asi 10 km, 6 vlekov. Oceníte možnosť kúpy skipasov od 2-hodinových cez 3- a 4-hodinové až po celodenné (stoja od 16 eur pre dospelého). Neďaleko je gazdovský dvor s kozičkami, ovečkami a poníkmi, na ktorých si deti môžu aj zajazdiť.

Stredisko Šachtičky
Stredisko Šachtičky
Zdroj: archív strediska