Určite aj vy používate množstvo rôznych aplikácií v mobile. Nielen tých, ktoré vám umožňujú byť v kontakte s blízkymi a priateľmi, ale aj tých, ktoré vás zabavia alebo vám pomáhajú v praktickom živote. Medzi ne nepochybne patria aj tie bankové. Pri množstve povinností, ktoré ako ženy máme, je určite výhodné vedieť prakticky, jednoducho a bezpečne zaplatiť za krúžok alebo v e-shope a získať tak trochu času pre seba.

Mobilná aplikácia v kocke

Mobilná aplikácia môže byť v prvom rade veľmi praktickým pomocníkom pri manažovaní rodinných financií. Poslúži nielen pri bežných a pravidelných platbách, ale aj v situáciách, ktoré súvisia s kontrolou výdavkov či s plánmi do budúcnosti. Či už ide o kratšie alebo dlhodobejšie sporenie alebo o čerpanie úveru v prípade potreby.

Mnohé klientky bánk oceňujú na mobilnej aplikácii hlavne jej dostupnosť. Môže sa to hodiť v situáciách, keď potrebujete rýchlo niečo zaplatiť alebo len skontrolovať zostatok na osobnom účte. Navyše, dnes už aplikácie ponúkajú aj užitočné veci slúžiace na zvýšenie bezpečnosti ako je úprava limitov pre platby kartou alebo jednorazové číslo karty pre platbu na internete. Nie je to nič zložité, práve naopak. Aplikácie sú dnes prispôsobené bežným užívateľom.

Detailnejšie sa preto pozrieme na tri konkrétne funkcionality, ktoré poskytuje mobilná aplikácia od Tatra banky, a ktoré vám vedia výrazne uľahčiť život.

Jednoduchá platba faktúr

Ak potrebujete rýchlo uhradiť faktúru za krúžok alebo poistku za byt, viete to vybaviť na pár klikov. Faktúru stačí priamo zozdieľať do mobilnej aplikácie, tá si ich načíta a automaticky predvyplní prevodný príkaz. Mobilná aplikácia od Tatra banky vám navyše umožňuje spraviť si aj vlastný prehľad všetkých prijatých i odoslaných platieb. Vďaka tomu vždy viete, koľko ste minuli na domácnosť, na deti či na seba a koľko si môžete odložiť na horšie časy.

Ilustračné foto
Zdroj: Tatra banka

 

Bezpečné online nákupy

Ani pri nákupe cez internet už nepotrebujete vyberať kartu z peňaženky. Pre každý takýto nákup v e-shope si v aplikácii jednoducho vygenerujete jednorazové číslo karty a zaplatíte. Ide o veľmi bezpečný spôsob online nakupovania a to práve aj v dnešných časoch, keď sa stretávame s častými útokmi rôznych podvodníkov.

Ilustračné foto
Zdroj: Tatra banka

Výber hotovosti z bankomatu bez karty

Mobil máte určite stále po ruke. Na rozdiel od peňaženky a v nej schovanej karty. Mobilná banková aplikácia vie poslúžiť aj v tomto prípade. Stačí si v nej zvoliť funkciu Výber z bankomatu mobilom a jednoduchým vyťukaním vygenerovaného kódu na bankomate máte potrebnú hotovosť rýchlo a bezpečne v rukách.

Tatra banka teraz navyše ponúka možnosť získať až 84 EUR na SporenieTB k účtu pre všetkých nových klientov. Stačí si cez aplikáciu alebo v ktorejkoľvek pobočke banky otvoriť nový účet s balíkom služieb Tatra PersonalTB na 12 mesiacov bez poplatku za jeho vedenie.

www.ucetprevas.sk