Vždy sa dajú nájsť šikovné riešenia. Učiteľka z amerického štátu Missouri prišla na veľmi účinnú metódu overovania toho, že si jej žiaci skutočne riadne umyli ruky. Pred začiatkom vyučovania im každému označí ruku zmývatelnou pečiatkou s nápisom Pani Woodsová. Než sa vyučovanie skončí, musia mať ruky čisté.

Umývanie rúk
Umývanie rúk
Zdroj: getty images

Dvadsaťdeväťročná Shauna Woodsová z Hallsville sa tak zapojila do prevencie šírenia koronavírusu, hoci v jej meste zatiaľ žiadny prípad nehlásili. A so svojím nápadom sa pochválila na Facebooku, kde ho veľmi ocenili. Päťdesiatosem  tisíc ľudí vychytávku zdieľalo so svojimi kamarátmi.

"Snažíme sa čo najviac, aby sme udržali choroboplodné zárodky na uzde. Študenti dostanú pečiatky na ruky každé ráno. Ak sú na konci dňa zmyté z rúk, dostanú cenu. Snažíme sa, ako to len ide," napísala Shauna na Facebooku.

Umývanie rúk je najjednoduchší spôsob, ako vo veľkej miere predísť rozšíreniu respiračných infekcií.
Umývanie rúk je najjednoduchší spôsob, ako vo veľkej miere predísť rozšíreniu respiračných infekcií.
Zdroj: shutterstock

Jej nápad zaujal natoľko, že sa dostal aj do televízie. "To je jednoducho fakt, že mnoho detí sa drží pohromade v kúte a komunikuje spolu úzko po celý deň. Zdieľajú mnoho vecí, choroboplodné zárodky nevynímajúc," uviedla Woodsová v rozhovore pre Good Morning America.