Čakajú nás ťažké časy. Musíme čeliť novej svetovej epidémii a jej ďalekosiahlym následkom. Zmení sa náš životný štýl a niektorí z nás musia zostať v domácej karanténe. Nezabúdajme však, že naši anjeli strážni sú s nami aj v tejto ťažkej situácii. Prečítajte si ich 7 odkazov, ktoré vám môžu pomôcť prekonať toto náročné obdobie.

Ako zvládnuť toto náročné obdobie?
Zdroj: Shutterstock

To najmenej, čo pre nás anjeli strážni teraz môžu urobiť, je ukázať nám cestu. Týchto 7 odkazov vám pohladí dušu:

1. Nezabúdajte, nebude to trvať večne

Skôr či neskôr sa pandémia skončí. Nemyslite neustále na to, koľko ľudí bude dovtedy nakazených a koľko ešte zomrie. Sústreďte sa na to, že sa raz všetko skončí a to najhoršie budeme mať čoskoro za sebou. Nepozerajte sa na veci príliš pesimisticky, vyhýbajte sa davovému šialenstvu, zostaňte čo najviac pokojní a v harmónii sami so sebou. Ak dovolíte strachu, aby vás celkom ovládol, oslabíte si imunitu a bude pre vás niekoľkonásobne náročnejšie prekonať toto náročné obdobie.

Ako zvládnuť toto náročné obdobie?
Zdroj: Shutterstock

2. Nesmiete podľahnúť panike

Panika je teraz naším najväčším nepriateľom. Je pochopiteľné, že sa bojíte, ale nesmiete strácať zdravý nadhľad a triezve uvažovanie. Zachovajte si pokoj a snažte sa robiť zodpovedné rozhodnutia. Strach je zlý radca! Ste silnejší než on a podarí sa vám nad ním zvíťaziť. Pre svoje zdravie urobíte veľmi veľa už len tým, že sa prestanete stresovať.

Ako zvládnuť toto náročné obdobie?
Zdroj: Shutterstock

3. Musíte byť silní

Väčšina z nás nie je zvyknutá tráviť celé dni doma. Ale teraz nemáme na výber. Toto si od nás vyžaduje svet, naše prostredie a aj naše vlastné zdravie. Dodržiavajte prísne pravidlá, pretože chránia nielen vaše zdravie, ale aj zdravie a život vašich najbližších. Okrem práce a nevyhnutných nákupov neopúšťajte svoj byt. Teraz musíte byť odvážni a odhodlaní. Vydržte doma, nechoďte von, ak to nie je mimoriadne potrebné. Buďte príkladom pre celú svoju rodinu. Noste rúška, chráňte seba aj ostatných.

Ako zvládnuť toto náročné obdobie?
Zdroj: Shutterstock

4. Starajte sa o starších a chorých

V najväčšom nebezpečenstve sú teraz naši milovaní starí rodičia a iní seniori. Pokiaľ je to možné, postarajte sa o nich, ponúknite im svoju pomoc. Nakúpte im, prineste jedlo, vyneste smeti. Nenavštevujte ich, zostaňte v dostatočnej vzdialenosti. Pravidelne im volajte a informujte sa o ich zdravotnom stave. Postarajte sa o to, aby mali všetko potrebné k dispozícii a aby nemuseli vychádzať z domu. Podporujte ich, motivujte a zahrňte láskou, hoci len telefonicky!

Ako zvládnuť toto náročné obdobie?
Zdroj: Shutterstock

5. Využite čas, ktorý trávite s rodinou

Nie je ľahké hľadať v tejto situácii pozitíva, ale je ich naozaj mnoho. Teraz konečne budete mať viac času na svoju rodinku. Domáca karanténa zblíži všetkých pod jednou strechou. Len si spomeňte na tie rušné týždne, kedy si na seba nestíhate nájsť ani 5 minút denne. Škola, práca, povinnosti, krúžky, domáce úlohy, nákupy, nekonečný kolotoč. Teraz si môžete vydýchnuť, vziať deti do náručia a prečítať im nie jednu, ale rovno tri, štyri, päť rozprávok. Pokiaľ je to možné, nezapínajte im televízor na niekoľko hodín denne, radšej vytiahnite spoločenské hry, rozprávajte sa, navarte si spolu niečo dobré! Využite túto príležitosť a nájdite si k sebe cestu, posilnite svoj vzťah, nehádajte sa, buďte trpezliví a láskaví. V milujúcom prostredí bez hádok sa dá všetko oveľa lepšie zvládnuť.

Ako zvládnuť toto náročné obdobie?
Zdroj: Shutterstock

6. Využite viac času pre seba

Nebudete mať viac času len na rodinu, ale určite aj na seba. Konečne si môžete prečítať tú knihu, ktorú ste dostali pred dvoma rokmi na Vianoce. Pozrite si film, seriál, kreslite, píšte, vyšívajte. Čokoľvek, čo vás uvoľní a naplní radosťou. Kedy ste naposledy rozmaznávali svoju dušu a telo? Teraz je tá správna príležitosť! Vaša duša túži po tom, aby ste sa jej venovali, najmä v takomto náročnom období. Buďte k sebe trpezliví a majte sa radi.

Ako zvládnuť toto náročné obdobie?
Zdroj: Shutterstock

7. Modlite sa

Možno sa nezvyknete modliť, alebo ste už aj zabudli, ako na to. Teraz vám môže modlitba veľmi pomôcť! Nielen vám, ale aj vašim blízkym. Pošlite svetu lásku, proste o zdravie. Sila modlitby vás naplní energiou a môžete pomôcť aj iným. Modlite sa, aby ste mali dostatok sily a motivácie prekonať toto obdobie, stať sa lepším a milujúcejším človekom. Modlite sa, aby sa pandémia čím skôr zmiernila a aby postihla čo najmenej ľudí.

Ako zvládnuť toto náročné obdobie?
Zdroj: Shutterstock