1 Šaty by mali byť dlhé až po zem, minimálne po členky. Uprednostnite luxusnejšie materiály, ako je hodváb, satén, čipka, šifón. Vhodne ich dolaďte šperkmi, lodičkami a malou plesovou kabelkou.

2 Dlhé spoločenské rukavičky sa nosia k šatám bez rukávov a dole sa dávajú len pri konzumácii jedla. Pri podávaní ruky si ich nechávate na sebe.

3 Líčenie aj účes zverte do rúk profesionálom. Slávnostné večerné líčenie treba prispôsobiť výberu šiat. Pri menej formálnych plesoch a zábavách účes a líčenie zvládnete aj sama.

4 Strih šiat vyberajte podľa typu postavy – empírový strih skvele zakamufluje širšie boky a väčšie bruško. Klasické krinolíny s bohatou sukňou z vás urobia princeznú, no ak ste nízka, opticky vás predĺžia splývavé, štíhlejšie pôsobiace modely.

5 Na ples sa prichádza v spoločenskej obuvi. Za žiadnych okolností sa nehodí prísť v čižmách a s lodičkami v taške.

6 Na ples sa nenosia hodinky – ani elegantné!

7 Tradičnou plesovou obuvou sú lodičky alebo sandáliky s uzavretou špicou a otvorenou pätou. V súčasnosti sú však prípustné aj noblesne pôsobiace otvorené sandáliky.

8 Namiesto pančúch môžete použiť podkolienky či samodržiace pančušky. Pri otvorenej obuvi dbajte na dokonale upravené nechty a chodidlá. Pančušky v sandálikoch nie sú faux pas, pokiaľ sú tenučké a neviditeľné, bez zosilnenej päty, špice a švov.

9 Dbajte na pravidlo menej je viac – ozdoby vo vlasoch, pompézne náušnice a náhrdelník môžu byť príliš. Stavte radšej na jeden luxusne pôsobiaci šperk.