1. Internet

V súčasnosti najpoužívanejší prostriedok, ako si zachovať kontakt so svetom. Možností je naozaj veľa a každý si dokáže vybrať. Od četovania, cez telefonovanie či skupinové hovory. Treba s tým len začať a stane sa to príjemnou súčasťou tohto obdobia. Môžete sa tak spojiť aj s kamarátmi, ktorí bývajú na druhom konci sveta. A je to paráda!

2. Listy

Pošta funguje. Pravý čas na to, aby sme obnovili návyky z minulosti a začali písať listy. Kedy ste tak naposledy urobili? Nepamätáte, však? Poďme to teda napraviť. Papier a pero má doma každý. Chytíme list papiera a ideme na to. Úplná nostalgia, budete z toho nadšení. A vaši kamaráti, ktorým príde pošta, ešte viac.

Vzťah Milady je mnohokrát o internetovej komunikácii.
Zdroj: Shutterstock

 

3. Skupinový čet

Každý z nás má v telefóne aspoň jednu aplikáciu, prostredníctvom ktorej môže komunikovať s celým svetom. Buďte iniciatívni a založte skupinu s partiou ľudí, s ktorými ste prežili veľa srandy a zážitkov. Keď vás budete v skupine len päť alebo šesť a každý tam denne prispeje vtipným zážitkom či fotografiou, zabavíte sa. Ostanete v spojení a budete o sebe vedieť.

4. Pohľadnice

Mimo karanténneho života sme sa veľakrát vyhovárali, že nič nestíhame. Nemali sme čas ani na to, ani na nič. Svojim kamarátom sme ledva rýchlo stihli zablahoželať k sviatku, a aj to len večer, unavení a tak, aby bolo. Teraz je čas napraviť to. K peknému sviatku pošlite kamošom či rodine pohľadnicu. Budete sa tešiť nielen vy, ale aj oslávenec.

Telefonovanie s kamarátmi je zábava.
Zdroj: Pixabay

 

5. Začnite!

Nehľadajte výhovorky, že ani vám nikto nenapíše list, že vždy musím začať ja a podobne. Druhú stranu potešíte, keď im navrhnete večerný hovor, pri ktorom si aj oddýchnete a aj sa zabavíte. Výhovorky idú v tomto prípade bokom. Nebojte sa, oslovte ľudí, budú nadšení a poďakujú sa vám za to, že ste si na nich našli čas.